Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miliband
28.09.2010 18:09

Miliband: Nie wolno wyzyskiwac imigrantów

Nowy szef Partii Pracy ocenia skutki otwarcia rynku dla pracowników z krajów nowej UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rząd laburzystów nie przewidział wszystkich konsekwencji otwarcia brytyjskiego rynku pracy dla imigrantów z ośmiu nowych państw Unii Europejskiej - uważa nowy lider Partii Pracy Ed Miliband.

Przemawiając na dorocznym zjeździe partii w Manchesterze, Miliband oświadczył, że jednym z niepożądanych skutków otwarcia rynku pracy od pierwszego dnia akcesji 1 maja 2004 roku było to, iż imigranci byli traktowani przez brytyjskich pracodawców jak tania siła robocza.

W rezultacie pracodawcy skorzystali z dużej podaży imigrantów, by obniżyć koszty własne, co z kolei pociągnęło w dół stawki płac miejscowej siły roboczej, zwłaszcza średnio i niskokwalifikowanej, która stała się dla pracodawców niekonkurencyjna płacowo.

_ - Nigdy nie powinno się dopuścić do sytuacji, w której pracodawcy mogą wyzyskiwać imigrantów kosztem brytyjskiej siły roboczej _ - zaznaczył Miliband, który został nowym liderem największej partii opozycyjnej.

W kampanii przed wyborami lidera Partii Pracy jeden z kandydatów Ed Balls, obecnie typowany na rzecznika ds. finansów w gabinecie cieni, wystąpił z opinią, że otwarcie rynku pracy dla imigrantów z nowych państw UE powinno być poprzedzone okresem przejściowym.

Premier David Cameron w kampanii wyborczej zapewniał, że brytyjski rynek pracy nie będzie automatycznie otwarty dla państw przyjmowanych w przyszłości do UE. Obecnie okresy przejściowe obowiązują m.in. w stosunku do Bułgarów i Rumunów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t98945.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/londyn;nie;zmieni;polityki;wobec;turystyki;zasilkowej,199,0,683207.html) Londyn nie zmieni polityki wobec turystyki zasiłkowej Regulacji świadczeń socjalnych dla imigrantów żąda Komisja Europejska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t92537.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;na;emigracji;coraz;gorsza;praca;i;nizsze;zarobki,47,0,597039.html) Polacy na emigracji: Coraz gorsza praca i niższe zarobki Ponad 40 procent polskich emigrantów pracuje za minimalne stawki, góra 1,5 tysiąca euro.
Tagi: miliband, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz