Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milion zł na pomoc poszkodowanym w Jankowie Przygodzkim

0
Podziel się:

Ponad milion złotych zebrano dotąd na pomoc dla osób, które w listopadzie
ucierpiały w pożarze w Jankowie Przygodzkim (Wielkopolskie). Operator uszkodzonego wówczas
gazociągu podał, że na pokrycie szkód z jego polisy wypłacono do tej pory około 2 mln zł.

Ponad milion złotych zebrano dotąd na pomoc dla osób, które w listopadzie ucierpiały w pożarze w Jankowie Przygodzkim (Wielkopolskie). Operator uszkodzonego wówczas gazociągu podał, że na pokrycie szkód z jego polisy wypłacono do tej pory około 2 mln zł.

14 listopada w Jankowie Przygodzkim, po rozszczelnieniu gazociągu i pożarze dwie osoby zginęły, 13 zostało rannych; kilkanaście budynków uległo zniszczeniu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Tomasz Wojtasik z biura prasowego urzędu gminy w Przygodzicach, na konto stworzone z myślą o ofiarach pożaru wciąż wpływają pieniądze od instytucji i osób prywatnych. Są one przekazywane potrzebującym. Zebrana kwota przekroczyła już milion złotych.

Operatorem gazociągu jest spółka Gaz-System. Wojtasik podał, że z pogorzelcami spotkał się prezes spółki Jan Chadam, który poinformował, że do tej pory na pokrycie szkód po pożarze wypłacono z polisy Gaz-System około 2 mln złotych.

"Prezes zadeklarował, że każda z 13 najbardziej poszkodowanych rodzin otrzyma na święta dodatkowo 5 tysięcy złotych. Gaz-System wyraził chęć odkupienia pięciu zniszczonych nieruchomości" - podał Wojtasik.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka spółki Gaz-System Małgorzata Polkowska, w Jankowie Przygodzkim oszacowano dotąd 78 szkód w mieniu i 15 szkód osobowych. Zlikwidowano 63 szkody i dokonano wypłaty odszkodowań. Rozmowy z pięcioma rodzinami, które zadeklarowały chęć sprzedaży nieruchomości zaczną się po Nowym Roku.

Jak dodała, dotychczasowe wsparcie finansowe ze strony firmy, wraz z pieniędzmi przekazanymi na święta, wyniosło 325 tys. zł.

Dotąd w Jankowie Przygodzkim wyburzono trzy budynki mieszkalne i dwa gospodarcze. Zabezpieczono zabudowania, które nie zostały zakwalifikowane do rozbiórki. Jedna z rodzin zamieszkała w lokalu zastępczym. Do wiosny odłożono odbudowę zniszczonej drogi powiatowej.

Wojtasik podał, że cały czas organizowane są imprezy charytatywne na rzecz poszkodowanych. Na początku stycznia w Kaliszu rozegrane zostanie towarzyskie spotkanie czołowych drużyn siatkarskiej PlusLigi: PGE Skry Bełchatów i ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Dochód z imprezy zostanie przekazany potrzebującym z Jankowa Przygodzkiego. (PAP)

rpo/ malk/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)