Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller: chcemy zlikwidować prawa jazdy i dowody rejestracyjne

0
Podziel się

Szef MSWiA Jerzy Miller zapowiedział w czwartkowej rozmowie z PAP, że po
wyborach parlamentarnych zostanie przedstawiony projekt znoszący obowiązek posiadania praw jazdy i
dowodów rejestracyjnych pojazdów.

bEiRItPF

Szef MSWiA Jerzy Miller zapowiedział w czwartkowej rozmowie z PAP, że po wyborach parlamentarnych zostanie przedstawiony projekt znoszący obowiązek posiadania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Obecnie kierowcy mają obowiązek posiadania obu tych dokumentów. Projektowane przepisy - dotyczące ewidencji pojazdów oraz kierowców - zakładają, że kierujący samochodem będzie się musiał wylegitymować jedynie dowodem osobistym lub paszportem, a pozostałe informacje policjant sprawdzi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

"Uprawnienia do prowadzenia pojazdów wynikają ze zdania egzaminu, a nie z faktu posiadania dokumentu. W związku z tym zapis w systemie komputerowym będzie wystarczający dla każdego policjanta do przeprowadzenia kontroli uprawnień kierowcy" - podkreślił Miller. Dodał, że jest to element informatyzacji państwa.

bEiRItPH

CEPiK zawiera dane oraz informacje o pojazdach i ich właścicielach. Są w nim także m.in. informacje o kradzieżach pojazdów lub ich odzyskaniu, zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych czy zakazie prowadzenia pojazdów.

Miller uczestniczył w czwartek w XXI Forum Ekonomicznym w Krynicy.(PAP)

pro/ gdyj/ pz/ ura/

bEiRItQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)