Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller: we wrześniu rząd pozna raport po powodzi

0
Podziel się

Szef MSWiA Jerzy Miller przedstawi na początku września Radzie Ministrów
raport popowodziowy, w którym chce wskazać m.in. zaniedbania dotychcące ochrony przed kataklizmem,
a także wnioski płynące z usuwania jego skutków.

bEioGaid

Szef MSWiA Jerzy Miller przedstawi na początku września Radzie Ministrów raport popowodziowy, w którym chce wskazać m.in. zaniedbania dotychcące ochrony przed kataklizmem, a także wnioski płynące z usuwania jego skutków.

Wstępny projekt dokumentu jest już gotowy. Zakończona jest analiza wydarzeń we wszystkich regionach kraju, oprócz Dolnego Śląska, gdzie zjawiska powodziowe miały miejsce niedawno. W środę Miller spotyka się w tej sprawie z wojewodami.

"Ten raport będzie poświęcony analizie, czy wszystko, co się stało, co było wynikiem intensywnych opadów, musiało się stać, czy też można było niektórych złych efektów uniknąć" - powiedział w środę Miller PAP i Polskiemu Radiu.

bEioGaif

W raporcie znajdą się też wnioski dotyczące pierwszych reakcji na powódź, a także usuwanie jej skutków. "Tam są zagadnienia dotyczące prewencji, na ile były zaniedbane przygotowania, na ile były one ograniczone ze względów finansowych, na ile były po prostu niedocenione" - tłumaczy minister.

Pytany o ewentualne konsekwencje dla wojewodów, powiedział, że z każdej takiej sytuacji, z jaką mieliśmy niedawno do czynienia, należy wyciągać wnioski na przyszłość. Zastrzegł jednak, że nie chodzi o wyciąganie "żółtych kartek", a "czystych kartek", na których się pisze zmiany obowiązującego prawa.

Dodał, że wojewodowie są reprezentantami rządu, którzy byli najbliżej miejsca zdarzenia, w związku z czym ich wkład w analizę jest bardzo praktyczny. "Bez ich udziału trudno rozmawiać o takim podsumowaniu" - podkreślił.(PAP)

stk/ la/ woj/

bEioGaiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)