Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mimo braku porozumienia w USA środa spokojna dla złotego

0
Podziel się:

Pomimo braku porozumienia w USA inwestorom nie puściły nerwy i środa
upłynęła spokojnie dla złotego. Około godziny 17. za dolara płacono 3,08 zł, za euro 4,16 zł, a za
franka szwajcarskiego 3,37 zł.

bEEdXGet

Pomimo braku porozumienia w USA inwestorom nie puściły nerwy i środa upłynęła spokojnie dla złotego. Około godziny 17. za dolara płacono 3,08 zł, za euro 4,16 zł, a za franka szwajcarskiego 3,37 zł.

W środę rano dolara wyceniano na 3,08 zł, euro na 4,17 zł, a franka szwajcarskiego na 3,38 zł.

Mateusz Adamkiewicz z Domu Maklerskiego X-Trade Brokers ocenił w popołudniowym komentarzu, że do porozumienia w USA nie jest tak blisko, jakby się mogło wydawać we wtorek, ale mimo to na rynku nie widać było nerwowości.

bEEdXGev

"Niepokoju nie wywołało także ostrzeżenie agencji Fitch, mówiące o potencjalnym obniżeniu ratingu Stanom Zjednoczonym. USA będą miały środki na jutrzejszą spłatę obligacji, dlatego na rynku nie widzimy paniki. Problem zostanie odsunięty na następne dni lub tygodnie" - uważa Adamkiewicz.

Jego zdaniem nikt nie wierzy w prawdziwe bankructwo Stanów Zjednoczonych, dlatego wpływ rozmów politycznych na notowania jest obecnie dość ograniczony. "Krótkotrwałe ruchy obserwujemy głównie na indeksach akcyjnych, podczas wypowiedzi ważniejszych reprezentantów Republikanów i Demokratów. Wydarzenia zza oceanu cały czas warto śledzić, niezależnie od rynku inwestycji" - zalecił Adamkiewicz. Dodał, że teoretycznie stanowiska obu partii zbliżają się i w środę późnym wieczorem może dojść do kompromisu.

Także zdaniem Andrzeja Krzemińskiego z Banku BPH środowa sesja była dla złotego spokojna, "z lekkim wskazaniem na umocnienie". Według niego złoty testuje wsparcie na poziomie 4,17 zł za euro.

"To, co się będzie działo, zależy od wyjaśnienia sytuacji w USA, co przełoży się na nastroje globalne. Trudno wiec powiedzieć, jaka będzie końcówka tygodnia, jednak technicznie powinniśmy pozostawać w przedziale 4,15-4,20 zł za euro, z tym że nawet przy pozytywnym finale kłopotów USA trudno będzie przebić 4,15 zł za euro" - powiedział PAP Krzemiński. (PAP)

bEEdXGeB

mmu/ map/ pad/

bEEdXGeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)