Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Min. gospodarki Białorusi: kluczowa powinna być współpraca biznesowa PW

0
Podziel się:

Wymiar biznesowy Partnerstwa Wschodniego powinien stać się kluczowym,
gdyż może zaktywizować pozostałe sfery współpracy - oświadczył w czwartek w Wilnie minister
gospodarki Białorusi Mikałaj Snapkou.

bEDyZmhx

Wymiar biznesowy Partnerstwa Wschodniego powinien stać się kluczowym, gdyż może zaktywizować pozostałe sfery współpracy - oświadczył w czwartek w Wilnie minister gospodarki Białorusi Mikałaj Snapkou.

"Właśnie wymiar biznesowy powinien stać się fundamentem Partnerstwa Wschodniego, gdyż przekazywanie wiedzy i technologii jest dużo ważniejsze niż żądanie przestrzegania zasad i norm istniejących w Europie" - powiedział Snapkou przed plenarnym posiedzeniem forum biznesowego PW w Wilnie.

Minister wyraził przekonanie, że współpraca Białorusi z UE byłaby znacznie produktywniejsza, gdyby gospodarka stała się fundamentem PW. "Wierzę, że może to zaktywizować pozostałe sfery współpracy" - zaznaczył.

bEDyZmhz

Zdaniem Snapkoua między Białorusią a UE nie ma żadnych antagonizmów w sferze biznesu. "Powinniśmy robić to, co robimy: spotykamy się z ministrami, nawiązujemy kontakty, nasze konfederacje biznesowe rozmawiają, znajdują punkty styczne. Charakter inwestycji w naszym kraju oraz naszych inwestycji w UE świadczy o tym, że nie ma tu żadnych antagonizmów" - oznajmił.

"Dla biznesu, który działa w sposób odpowiedzialny społecznie, polityczne aspekty mają wartość bardzo względną. On potrzebuje komfortowego środowiska, wykwalifikowanej siły roboczej i rynków zbytu. Wszystko to jest na Białorusi" - przekonywał.

Według stanu z września prawie 50 proc. inwestycji na Białorusi przypadało w bieżącym roku na Rosję. W ciągu pierwszych 9 miesięcy zainwestowano na Białorusi 10,9 mld dol., z czego 47,2 proc. to kapitał rosyjski. (PAP)

mw/ mmp/ mc/

bEDyZmia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)