Notowania

włochy
11.07.2011 12:25

Ministrowie obrazili flagę. Wulgarny gest

Dwaj włoscy ministrowie - Umberto Bossi i Roberto Calderoli z prawicowej Ligi Północnej obrazili włoską flagę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

Dwaj włoscy ministrowie - Umberto Bossi i Roberto Calderoli z prawicowej Ligi Północnej obrazili włoską flagę - odnotowały media. Rozpowszechniane są zdjęcia polityków z podniesionymi w wulgarnym geście palcami w reakcji na flagę narodową.

Do tego incydentu doszło w niedzielę wieczorem podczas zlotu separatystycznego ugrupowania koalicyjnego w miejscowości Besozzo na północy Włoch. Kiedy zabrzmiała piosenka o trójkolorowej włoskiej fladze, minister do spraw reform, przywódca Ligi Północnej Umberto Bossi i minister do spraw uproszczenia legislacji Roberto Calderoli pokazali z uśmiechem podniesione do góry palce.

Ich wulgarnemu gestowi towarzyszyły gwizdy sympatyków Ligi, którzy w ten sposób poparli zachowanie polityków.

Liga Północna, jedyny obecnie sojusznik partii Lud Wolności premiera Silvio Berlusconiego, od lat nie kryje swej niechęci do włoskiej jedności, hymnu państwowego i władz centralnych w Rzymie. Niedawno ugrupowanie to przedstawiło postulat przeniesienia z Wiecznego Miasta na północ Włoch kilku ministerstw, między innymi tych, kierowanych przez Bossiego i Calderolego oraz resortu finansów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t110877.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wlochy;beda;jak;grecja;ue;niespokojna,227,0,870627.html) Włochy będą jak Grecja? UE niespokojna Zaniepokojenie unijnych urzędników sytuacją Włoch jest rezultatem spadków indeksów włoskich akcji pod koniec ubiegłego tygodnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/berlusconi;przegral;batalie;o;560;mln;euro,138,0,870026.html) Berlusconi przegrał batalię o 560 mln euro Tyle wynosi kwota odszkodowania, którą należący do premiera Włoch koncern ma zapłacić firmie CIR.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz