Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miodowicz kandydatem PO w wyborach do PE

0
Podziel się

Poseł Konstanty Miodowicz będzie kandydatem
świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w czerwcowych wyborach do
Parlamentu Europejskiego - postanowił zarząd regionalny partii w
Kielcach.

bEgUxTkR

Poseł Konstanty Miodowicz będzie kandydatem świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - postanowił zarząd regionalny partii w Kielcach.

Świętokrzyskie tworzy w wyborach do europarlamentu wspólny okręg wyborczy z Małopolską. Wybieranych w nim będzie ośmiu eurodeputowanych.

"Ze względu na dużą dysproporcję wyborców w obu regionach, zarząd świętokrzyskiej Platformy postanowił, że dla uzyskania zadowalającego wyniku wyborczego preferować będzie tylko jednego kandydata i dobre miejsce na liście" - powiedział PAP w poniedziałek lider świętokrzyskiej PO senator Michał Okła.

bEgUxTkT

Zastrzegł, że ostateczna decyzja w sprawie kształtu listy kandydatów należy do centralnego sztabu wyborczego partii i zostanie ogłoszona za miesiąc.

Okła ma nadzieję, że Miodowicz wystartuje z przynajmniej drugiej pozycji na liście.

W obecnej kadencji Małopolskę i Świętokrzyskie reprezentuje w PE dwoje posłów PO oraz po jednym z Samoobrony, SLD, PiS, LPR, PD i PSL. Z Małopolski zasiada w Strasburgu sześciu eurodeputowanych, a ze Świętokrzyskiego dwóch - z SLD i PSL.

Europoseł Andrzej Szejna i były minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia to znani już konkurenci Miodowicza na liście kandydatów świętokrzyskiego SLD do europarlamentu. (PAP)

bEgUxTkZ

mch/ mok/ woj/

bEgUxTlu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)