Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mirosław Błaszczyk - nowym prezesem Polsatu

0
Podziel się:

Mirosław Błaszczyk został w poniedziałek
nowym prezesem zarządu telewizji Polsat. Błaszczyk - dotychczas
prokurent i dyrektor biura zarządu - zastąpił Aleksandra Myszkę,
który zasiądzie w Radzie Nadzorczej stacji.

bEUXaAIB

Mirosław Błaszczyk został w poniedziałek nowym prezesem zarządu telewizji Polsat. Błaszczyk - dotychczas prokurent i dyrektor biura zarządu - zastąpił Aleksandra Myszkę, który zasiądzie w Radzie Nadzorczej stacji.

W przesłanym PAP oświadczeniu Błaszczyk podkreślił, że przed Polsatem "otwierają się dziś nowe perspektywy i kolejne wyzwania związane z globalizacją rynku i nowymi technologiami". Zapowiedział, że będzie dążył do umocnienia pozycji stacji i zbudowania "trwałej przewagi Polsatu nad stacjami konkurencyjnymi".

Oprócz Błaszczyka, w zarządzie Polsatu zasiadają: Eryk Walkiewicz, Tomasz Lis i Maciej Stec.

bEUXaAID

Aleksander Myszka jest jednym z współtwórców Polsatu; funkcję prezesa zarządu spółki pełnił od sierpnia 1995 r. Wchodząc do Rady Nadzorczej stacji Myszka dołączył do zasiadających w niej: Zygmunta Solorza-Żaka (przewodniczący), Heronima Ruty, Józefa Birki i Piotra Nurowskiego.

Jak powiedział w poniedziałek PAP członek RN Polsatu Józef Birka, zmiana na stanowisku prezesa Polsatu "wiąże się z działaniami mającymi wprowadzić Polsat na giełdę w 2008 r.", a także pośrednio z wejściem do Polsatu nowego inwestora - niemieckiego koncernu medialnego Axel Springer.

Polsat jest w trakcie przeprowadzania zmiany w akcjonariacie. Na początku grudnia 2006 roku Zygmunt Solorz-Żak parafował umowę sprzedaży 25,1 proc. akcji Telewizji Polsat koncernowi Axel Springer. Na razie nie doszło jednak do sfinalizowania transakcji. Postępowanie w tej sprawie z powodów formalnych umorzył bowiem prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wniosek o koncentracji polegającej na nabyciu przez spółkę Fuenfundvierzigste Media Vermoegensverwaltungs (FMV) 25,1 proc. akcji telewizji Polsat trafił w lutym do UOKiK. Spółka FMV jest całkowicie zależna od wydawnictwa Axel Springer i powstała dla potrzeb tej transakcji.

bEUXaAIJ

FMV zgłaszając prezesowi Urzędu transakcję do oceny, zakwalifikował ją jako nabycie 25,1 proc. akcji Polsatu. Tymczasem postępowanie UOKiK wykazało, że dzięki temu oba podmioty - FMV i Axel Springer - uzyskają wspólną kontrolę nad Polsatem. W związku z tym, prezes UOKiK uznał, że "bezprzedmiotowe jest prowadzenie postępowania w zakresie określonym wnioskiem i umorzył je".

Birka powiedział PAP, że Polsat czeka na razie na decyzję, jakie podejmie w tej sprawie Axel Springer. (PAP)

js/ bno/ jra/

bEUXaAJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)