Notowania

misja w afganistanie
16.05.2012 07:17

Misja w Afganistanie to porażka NATO? Niemcy chcą się wycofać

Dwie trzecie Niemców opowiada się za szybszym niż planowano wycofaniem oddziałów Bundeswehry z Afganistanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(v3 media/CC/Flickr)

Dwie trzecie Niemców opowiada się za szybszym niż planowano wycofaniem oddziałów Bundeswehry z Afganistanu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej YouGov na zlecenie agencji dpa.

Zgodnie z ustaleniami wewnątrz NATO, niemieccy żołnierze mają pozostać w Afganistanie do 2014 roku. Jednak 65,3 proc. ankietowanych obywateli Niemiec uważa, że Bundeswehra powinna wcześniej zakończyć swoją misję w tym kraju. Jedynie 20,5 proc. opowiada się za dotrzymaniem tego terminu.

Blisko 60 proc. Niemców jest przekonanych, że po wycofaniu sił międzynarodowych Afganistan znowu pogrąży się w chaosie i wojnie domowej. Zaledwie 14 proc. wierzy, że kraj ten uniknie takiego losu.

Czytaj więcej o sytuacji w Afganistanie w Money.pl
Misja w Afganistanie nie skończy się w 2014 r. Sojusz chce pozostawić w Afganistanie niewielką grupę żołnierzy.
Australia zaskoczyła. Wycofuje swoje wojska Wśród powodów wcześniejszego wyjścia z Afganistanu Gillard wymieniła poprawę bezpieczeństwa w tym kraju.
Prezydent ogłosił porażkę wojsk NATO Talibowie przypuścili w Kabulu atak na parlament oraz dzielnicę dyplomatyczną, w tym na ambasady Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA.
Tagi: misja w afganistanie, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz