Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Mistrz i uczeń - wychowanie w II RP" - konkurs Muzeum Historii Polski

0
Podziel się:

Spopularyzowanie ludzi, który mieli wpływ na wychowanie młodzieży
dorastającej w latach międzywojennych jest celem nowego konkursu Muzeum Historii Polski "Mistrz i
uczeń - wychowanie w II RP".

Spopularyzowanie ludzi, który mieli wpływ na wychowanie młodzieży dorastającej w latach międzywojennych jest celem nowego konkursu Muzeum Historii Polski "Mistrz i uczeń - wychowanie w II RP".

Organizatorzy konkursu piszą, że w ciągu dwudziestu lat niepodległości wyrosło młode pokolenie, które nie wahało się stanąć w latach II wojny światowej w obronie ojczyzny. Konkurs Muzeum Historii Polski ma zachęcić uczniów szkół ponadpodstawowych do odnalezienia i opisania osób, które miały wpływ na wychowanie, postawy obywatelskie i patriotyczne młodzieży. Takimi osobami mogą być nauczyciele, drużynowi, działacze społeczni, duchowni, cieszący się autorytetem i będący wzorami postępowania dla młodzieży.

Tematem prac mogą być także szkoły, drużyny harcerskie i inne organizacje wychowawcze, jeśli pojawi się w nich wątek związany z postacią wychowawcy. Opisywana postać powinna być związana z regionem, z małą ojczyzną uczestników konkursu.

Pierwszy etap konkursu polega na napisaniu opartej na źródłach historycznych pracy na wybrany przez uczestnika temat. Organizatorzy konkursu proponują m.in. sięgnięcie do wspomnień najstarszych pokoleń o ich młodych latach.

Laureaci pierwszego etapu wezmą udział w drugim: warsztatach historyczno - filmowych w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ich efektem będzie zrealizowanie etiud. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w listopadzie 2013 roku. Podczas gali finałowej jury przyzna główną nagrodę projektu. Specjalną nagrodę przyzna także publiczność.

Formularz zgłoszenia udziału w konkursie (dostępny na stronie muzhp.pl, wraz z broszurą informacyjną) należy przesłać do 15 lutego 2013 r. Prace pisemne mogą być nadsyłane do 17 maja 2013 r.

Współorganizatorami konkursu obok Muzeum Historii Polski są Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi.

Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej. Wśród patronów medialnych jest Polska Agencja Prasowa i portal historyczny www.dzieje.pl. Konkurs sponsoruje Wydawnictwo Naukowe PWN. (PAP)

Więcej informacji o konkursie na portalu historycznym www.dzieje.pl.

tst/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)