Notowania

misztal
16.10.2007 17:01

Misztal: Nie posługiwałem się paszportem dyplomatycznym

Poseł Piotr Misztal zaprzecza, jakoby przekraczając granicę szwajcarsko-niemiecką posługiwał się paszportem dyplomatycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Poseł Piotr Misztal zaprzecza, jakoby przekraczając granicę szwajcarsko-niemiecką posługiwał się paszportem dyplomatycznym. Jak twierdzi, przedstawił paszport amerykański oraz dowód osobisty, a dopiero na pytanie o resztę dokumentów pokazał paszport dyplomatyczny. *

Rzecznik MSZ Robert Szaniawski potwierdził, że MSZ dowiedział się o zdarzeniu z udziałem Misztala od szwajcarskich służb granicznych. "Że było zatrzymanie, odkryto przewóz pieniędzy, które nie zostały zgłoszone celnikom, i że osoba posługiwała się paszportem dyplomatycznym" - mówił.

Taką wersję podał wiceminister spraw zagranicznych Karol Karski. Mówił, że Misztal został zatrzymany na granicy szwajcarsko-niemieckiej, gdy próbował przemycić równowartość miliona dolarów. Dodał, że o sprawie poinformowano MSZ, bo poseł legitymował się paszportem dyplomatycznym, którym może posługiwać się tylko w czasie podróży służbowych.

Misztal zaprzecza takiej wersji tego zdarzenia. Powiedział , że w poniedziałek na granicy szwajcarsko-niemieckiej poddano go rutynowej kontroli, a nie zatrzymano. Jak dodał, grozi mu mandat za to, że nie poinformował celników, że przewozi ok. 0,5 mln dolarów, zanim ci się o to zapytali.

Przekonuje, że nie zadeklarował, iż przewozi te pieniądze, bo nie wiedział o zmianie przepisów, które - jak mówił - obecnie wymagają, by oświadczyć, że przewozi się pieniądze, zanim zapyta o to celnik.

Tagi: misztal, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz