Notowania

mleko
30.10.2010 20:42

Mleko, makaron i ryż pomogą po przestawieniu zegarków

Mleko, makaron i ryż mogą pomóc pokonać zaburzenia snu, wynikające z przestawienia zegarków na czas zimowy - twierdzą cytowani przez media włoscy eksperci z ośrodka medycyny snu w klinice San Raffaele w Mediolanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mleko, makaron i ryż mogą pomóc pokonać zaburzenia snu, wynikające z przestawienia zegarków na czas zimowy - twierdzą cytowani przez media włoscy eksperci z ośrodka medycyny snu w klinice San Raffaele w Mediolanie. *

Według specjalistów, żywność z wysoką zawartością węglowodanów, na przykład ryż, makaron, ale także mleko i rosół, jest przydatna w procesie regulacji rytmu dnia i pokonaniu bezsenności w pierwszych dniach po zmianie czasu.

Jednocześnie eksperci radzą unikać jedzenia, zwłaszcza wieczorem, dań zbyt pikantnych i za bardzo przyprawionych. Przypomina się zarazem o zbawiennym działaniu kieliszka wina oraz naparów z rumianku.

Na marginesie tych dobrych rad zauważono, że jednym z powodów kłopotów ze snem jest, niezależnie od konieczności przestawienia zegarków dwa razy w roku, włoska tradycja obfitych późnych kolacji. Zwyczaj ten na szczęście, odnotowali dietetycy, nie utrwalił się na wsiach, gdzie nigdy, także często z powodu biedy, nie biesiadowano przy obficie zastawionych stołach do późnej nocy.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ jhp/ kar/

Tagi: mleko, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz