Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 11:36

Młodzieżowa Akademia Twórczości dla polskich i niemieckich harcerzy

Polscy i niemieccy harcerze wykonają wspólnie totemy z materiałów znalezionych w lesie podczas Młodzieżowej Akademii Twórczości, która odbędzie się w czwartek w Niesulicach koło Świebodzina (Lubuskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

Polscy i niemieccy harcerze wykonają wspólnie totemy z materiałów znalezionych w lesie podczas Młodzieżowej Akademii Twórczości, która odbędzie się w czwartek w Niesulicach koło Świebodzina (Lubuskie).

"Inicjatywa ta ma służyć nawiązaniu nowych kontaktów, ale też pomóc przezwyciężyć stres związany z posługiwaniem się językiem obcym, bo grupy będą mieszane - polsko-niemieckie. Strona niemiecka ma nadzieję na nawiązanie długofalowej współpracy" - powiedziała PAP koordynatorka projektu "Razem-zusammen - regionalna sieć współpracy między kulturami", Anita Kumecka.

"Harcerze przyjadą do nas z okolic Frankfurtu, będą też mieli okazję dowiedzieć się, jak ich polscy koledzy obozują, jak spędzają wakacje" - zaznaczył Dobiesław Barczyński z Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego Civilitas.

Akademia ma również służyć nawiązaniu współpracy między organizacjami harcerskimi z Polski i Niemiec.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu "Razem-zusammen - regionalna sieć współpracy między kulturami", którego uczestnikom oferowana jest możliwość otrzymania wsparcia i pomocy w zakresie nawiązywania kontaktów poprzez doradztwo, szkolenia i spotkania informacyjne po obu stronach Odry.

Organizatorami warsztatów są: zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne Civilitas, ZHP oraz niemiecka organizacja pozarządowa RAA Brandenburg. Partnerami projektu są: Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum w Słubicach, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, Zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne Civilitas i RAA Brandenburg oddział we Frankfurcie nad Odrą.

Projekt dofinansowywany jest przez Euroregion ProEuropa Viadrina ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży i Kraj Związkowy Brandenburgii.(PAP)

mrd/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz