Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mniej nielegalnych imigrantów w USA

Ubyło głównie imigrantów z krajów Ameryki Łacińskiej, ale poza Meksykiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(roger@elaws?/CC/flickr)

Imigracja zarobkowa, głównie z krajów latynoskich, spadła z powodu recesji i uszczelnienia granic *- wynika z badań ośrodka Pew Hispanic Center.*

W 2007 r. liczbę nielegalnych imigrantów oszacowano na 12 milionów, najwięcej w historii kraju. W dwa lata później zmniejszyła się ona do 11,1 miliona. Jak podaje Pew Hispanic Center, był to pierwszy tak wyraźny spadek od dwóch dziesięcioleci.

Ubyło głównie imigrantów z krajów Ameryki Łacińskiej, ale poza Meksykiem. Z Meksyku pochodzi około 60 procent (7 milionów) _ indocumentados _, czyli imigrantów bez dokumentów potwierdzających prawo stałego pobytu i pracy w USA.

W raporcie Pew Hispanic Center, opartym na danych ze spisu powszechnego z 2009 r., wyraża się pogląd, że przyczyną spadku imigracji zarobkowej jest przede wszystkim trwająca półtora roku recesja w USA. **Jako powód wymienia się też zaostrzenie kontroli na granicach i w przedsiębiorstwach podejrzewanych o zatrudnianie nielegalnych pracowników.

Recesja dotknęła mocno sektor budowlany, w którym pracuje szczególnie dużo Latynosów. Największy spadek nielegalnej migracji zanotowano w stanach Floryda, Nevada i Wirginia, gdzie nastąpił kryzys na rynku budowy domów.

Tagi: imigranci w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz