Notowania

pontyfikat franciszka
11.11.2013 13:33

Mocne słowa papieża Franciszka: Tak być nie może

Papież powiedział, że nie można być jednocześnie dobrodziejem Kościoła i okradać państwa oraz biednych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Ten, kto udaje chrześcijanina, wyrządza wielkie zło Kościołowi - podkreślił papież podczas mszy w Watykanie.

W kazaniu wygłoszonym w Domu świętej Marty Franciszek mówił, że największe zgorszenie wywołuje nie ten, kto popełnia grzechy, lecz ten, kto ich nie żałuje. - _ Kto grzeszy i żałuje, prosi o wybaczenie, czuje się słaby, czuje się synem Bożym, upokarza się i prosi o zbawienie przez Jezusa. Ten drugi zaś wywołuje zgorszenie, bo nie czuje żalu za grzechy, grzeszy dalej, ale udaje, że jest chrześcijaninem _ - zauważył papież.

_ - On powiada: "przecież jestem dobroczyńcą Kościoła, sięgam do kieszeni i daję pieniądze Kościołowi". Ale drugą ręką okrada państwo, biednych _ - dodał.

_ - Tak być nie może. To jest podwójne życie. I to zasługuje na to - mówi to Jezus, nie ja - by kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze _ - powiedział Franciszek, przytaczając słowa z Ewangelii świętego Łukasza.

Papież mówił, że każdy, kto prowadzi podwójne życie _ jest zdeprawowany _. Taką postawę nazwał _ malowaną zgnilizną moralną _. - _ Taka osoba oszukuje. A tam, gdzie jest oszustwo, nie ma Ducha Bożego. Oto różnica między grzesznikiem a zdeprawowanym _ - wskazał.

_ - Chrześcijanin, który chwali się, że nim jest, ale nie żyje po chrześcijańsku, jest jednym z takich zdeprawowanych. Wszyscy znamy kogoś takiego i wiemy, jak wiele zła wyrządza Kościołowi. Zdeprawowani chrześcijanie, zdeprawowani księża... Ileż zła oni przynoszą Kościołowi _ - powiedział Franciszek w kazaniu, przytoczonym przez Radio Watykańskie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pontyfikat franciszka, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz