Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krzyż
10.09.2010 17:09

Mocne słowa prezesa PiS: Oni muszą zejść ze sceny

Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd wciąż próbuje walczyć z prezydentem, nawet jeśli on nie żyje. Na spotkaniu przedstawiono też memoriał ws. katastrofy smoleńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja 19:00

Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd wciąż próbuje walczyć z prezydentem, nawet jeśli on nie żyje. Na spotkaniu części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w klubie Palladium w Warszawie przedstawiono też tzw. memoriał. Napisano w nim m.in., że nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej, gdyby nie polityka Donalda Tuska, polegająca na dyskredytowaniu Lecha Kaczyńskiego i oszczędzaniu na bezpieczeństwie najważniejszych osób w państwie. W tym samym czasie miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy ku czci ofiar na Wawelu.

Prezes PiS, zwrócił uwagę, że brak respektu rządzących dla prezydenta spowodował, że przy organizacji przelotu i wizyty głowy państwa zastosowano niedostateczne środki bezpieczeństwa.

- _ Polski rząd prowadził działania przeciw własnemu prezydentowi. Rząd nie chciał dopuścić do tego, by prezydent wziął udział w uroczystościach upamiętniających 70. rocznicę mordu katyńskiego i dlatego zorganizowane zostały dwie uroczystości _ - zaznaczył prezes PiS.

- _ Bezpośrednią odpowiedzialność za katastrofę ponosi rząd - mówił rozżalony Jarosław Kaczyński _. - _ Stan techniczny maszyn, którymi latał prezydent był zły, wręcz tragiczny _- mówił. Jak dodał - rząd doskonale wiedział o tym i mógł temu zaradzić, bo miał w tym przypadku nasze poparcie czyli opozycji.

Kaczyński podkreślił także, że takie osoby jak Tusk, Sikorski, Arabski, Klich muszą jak najszybciej zejść ze sceny politycznej.

Memoriał, czyli o politycznym tle katastrofy

_ - Polityczne tło katastrofy smoleńskiej _ - taki tytuł nosi dokument przygotowany na dzisiejsze spotkanie - zgromadzenie obywatelskie w warszawskim klubie Palladium w 5 miesięcy od katastrofy. Dokument rozdano przed rozpoczęciem. Nie wiadomo kto jest autorem memoriału.

Oceniono w nim, że premier Donald Tusk - zanim doszło do katastrofy - prowadził _ wspólnie z czynnikami rosyjskimi _ grę wykorzystującą narodową rocznicę _ przeciwko głowie własnego państwa _.

"Gra wspólnie z czynnikami rosyjskimi"

Niemal 50-stronicowy dokument podzielono na 4 rozdziały: Walka z prezydentem Lechem Kaczyńskim; Lekceważenie bezpieczeństwa lotów najważniejszych osób w państwie; Przygotowania do obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej; Decyzje w sprawie badania okoliczności katastrofy i prowadzenia śledztwa.

_ - Nie doszłoby do tej tragedii, gdyby w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej udała się na jej miejsce jedna polska delegacja z prezydentem RP na czele i z udziałem premiera polskiego rządu, gdyby ten ostatni nie prowadził przedtem wspólnie z czynnikami rosyjskimi gry wykorzystującej narodową rocznicę przeciwko głowie własnego państwa _ - napisano w podsumowaniu, które kończy dokument.

fot: PAP/Leszek Szymas006b0069 _ _fot: PAP/Leszek Szymas006b0069 _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/poslowie;pis;przed;palacem;prezydenckim,galeria,4231,0.html)Jak zaznaczono, do katastrofy by nie doszło, _ gdyby nie dwojaka polityka _ prowadzona przez Donalda Tuska i jego środowisko: _ systematyczne marginalizowanie oraz propagandowe dyskredytowanie i zniesławianie prezydenta RP L.Kaczyńskiego, a jednocześnie populistyczne oszczędzanie na bezpieczeństwie najważniejszych osób w państwie _.

W memoriale oceniono, że prowadzona przez obóz Tuska walka z L.Kaczyńskim _ obniżała jego bezpieczeństwo, ponieważ demobilizowała polskie instytucje odpowiedzialne za szeroko rozumianą ochronę głowy państwa, sprzyjała lekceważeniu standardów bezpieczeństwa przez instytucje innych państw, mogła skłaniać awanturnicze elementy w obcych służbach do skrajnych działań _.

Według dokumentu Donald Tusk i politycy z nim związani robili wszystko, by udaremnić wyjazd prezydenta do Katynia, a gdy się to nie udało - aby pomniejszyć jego znaczenie. Jak podkreślono, planowi temu przeciwstawiono spotkanie premierów Władimira Putina i Tuska.

_ - Przygotowaniom lotu polskiego premiera na to spotkanie nadano najwyższy priorytet, jednocześnie godząc się na traktowanie przez stronę rosyjską podróży Lecha Kaczyńskiego jako prywatnej, co niebezpiecznie obniżyło standard lotu prezydenta RP i osób towarzyszących _ - stwierdzono w memoriale.

W ocenie jego autorów, czołowi politycy PO, _ z powodu skrajnej nieudolności lub wręcz złej woli, wydatnie przyczynili się do tego, że nikłe stały się szanse rzetelnego i wiarygodnego dla opinii publicznej ustalenia dokładnego przebiegu i bezpośredniej przyczyny katastrofy _.

"Polityczna i moralna odpowiedzialność polityków PO"

_ - Ogromna moralna i polityczna odpowiedzialność Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Stefana Niesiołowskiego, Radosława Sikorskiego, Bogdana Klicha, Tomasza Arabskiego, Sławomira Nowaka i innych wymienionych tu polityków PO nie ulega żadnej wątpliwości _ - podkreślono w memoriale. Jak oceniono, rola tych polityków w zdarzeniach poprzedzających katastrofę smoleńską oraz tych, które po niej nastąpiły, _ pozbawia ich moralnego prawa do czynnego udziału w polityce _.

W ocenie autorów memoriału, po katastrofie Tusk i inni ważni politycy PO _ podjęli działania nastawione na odsunięcie od siebie politycznej odpowiedzialności za katastrofę, a w relacjach Polski z Federacją Rosyjską dopuścili się błędów i zaniechań, które drastycznie zmniejszyły szansę rzetelnego i pełnego ustalenia bezpośrednich przyczyn katastrofy _.

"Tusk realizował strategię walki z prezydentem"

W memoriale stwierdzono, że obóz Tuska realizował strategię walki z prezydentem _ za pomocą wszystkich dostępnych środków - od utrudniania prezydentowi sprawowania urzędu (....), poprzez nieprzestrzeganie protokolarnej rangi głowy państwa, aż po kampanię dyskredytowania i zniesławiania _.

Wśród osób, które najmocniej atakowały prezydenta - obok Tuska - wymieniono m.in. Bronisława Komorowskiego, Stefana Niesiołowskiego, Radosława Sikorskiego. Za autora najbardziej wulgarnych ataków uznano Janusza Palikota, którego porównano do Jerzego Urbana, autora _ kampanii pogardy i zniesławiania _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t110499.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;dama;wybiera;sie;na;pielgrzymke;do;smolenska,147,0,673683.html) Pierwsza Dama wybiera się na pielgrzymkę do Smoleńska Także prezydent Komorowski _ całym sercem i całą duszą _ popiera inicjatywę bliskich 28 ofiar, którzy chcą zabrać krzyż na miejsce katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przepychanki;pod;krzyzem;-;poslowie;pis;zlozyli;kwiaty,199,0,673479.html) Przepychanki pod krzyżem - posłowie PiS złożyli kwiaty _ Tu jest Polska! Jarek, Jarek! _ - skandowali ludzie zebrani na Krakowskim Przedmieściu.
Tagi: krzyż, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz