Notowania

wiadomości
12.12.2011 09:44

Mołdawia: Ogłoszenie wyników wyborów w Naddniestrzu przesunięto na środę

Komisja wyborcza w Naddniestrzu, separatystycznym regionie Mołdawii, poinformowała w poniedziałek, że ogłoszenie wyników niedzielnych wyborów prezydenckich zostało przesunięte na środę z powodu skarg głosujących i kandydatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Komisja wyborcza w Naddniestrzu, separatystycznym regionie Mołdawii, poinformowała w poniedziałek, że ogłoszenie wyników niedzielnych wyborów prezydenckich zostało przesunięte na środę z powodu skarg głosujących i kandydatów. *

Centralna Komisja Wyborcza planowała ogłosić rezultaty w poniedziałek o godz. 9 rano czasu polskiego.

"Otrzymaliśmy wiele skarg od wyborców i kandydatów" - powiedział agencji Reutera przewodniczący CKW Piotr Denisenko.

Według sondażu powyborczego (exit poll), przeprowadzonego przez organizację "Wektor", w wyborach prowadzi dotychczasowy prezydent, już po raz piąty ubiegający się o najwyższy urząd, Igor Smirnow z 47,38 proc. głosów. Drugie miejsce zajął były przewodniczący parlamentu Jewgienij Szewczuk - 23,21 proc., a trzecie - obecny szef parlamentu Anatolij Kaminski - 22,6 proc.

Wszystko wskazuje na to, że będzie jednak druga tura, ponieważ żaden z kandydatów nie zdobył 50 proc. głosów.

Smirnow rządzi w Naddniestrzu od czasu krótkiej wojny w 1992 roku, której towarzyszyła rosyjska interwencja i po której region ten wywalczył niemal całkowitą niezależność od władz w Kiszyniowie. (PAP)

cyk/ ro/

10383308 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz