Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MON czeka na ostateczne oferty samolotów szkolnych

0
Podziel się

Inspektorat Uzbrojenia MON zaprosił do złożenia ostatecznych ofert trzy
koncerny uczestniczące w przetargu na dostawę samolotów szkolenia zaawansowanego - poinformowało w
środę MON.

bErwKfaZ

Inspektorat Uzbrojenia MON zaprosił do złożenia ostatecznych ofert trzy koncerny uczestniczące w przetargu na dostawę samolotów szkolenia zaawansowanego - poinformowało w środę MON.

Zaproszenie skierowano do firm Alenia Aermacchi z Włoch, oferującej samolot M-346; brytyjskiej BAE Systems, która proponuje samolot Hawk w najnowszej wersji AJT, oraz Lockheed Martin UK, również z Wielkiej Brytanii, która oferuje maszynę T-50, skonstruowaną przez Korea Aerospace Industrustries we współpracy z koncernem Lockheed Martin.

Przetarg dotyczy całościowego nowego systemu szkolenia - poza ośmioma samolotami, także wyposażenia dydaktycznego, symulatorów, a także części zamiennych, sprzętu obsługi naziemnej, dokumentacji i informatycznego systemu wsparcia eksploatacji. W umowie ma się znaleźć także opcja kupna czterech kolejnych samolotów.

bErwKfbb

Przetarg na nowy system szkolenia pilotów bojowych MON ogłosiło w lutym bieżącego roku. Do udziału zgłosiły się cztery firmy. W czerwcu zainteresowani złożyli wstępne oferty. Na tym etapie pozostały trzy koncerny, z przetargu wycofał się czeski producent Aero Vodochody. W sierpniu i wrześniu toczyły się negocjacje techniczne z zainteresowanymi kontraktem dla MON. Podpisanie umowy MON planuje na pierwszy kwartał przyszłego roku. Nowy system szkolenia ma zostać dostarczony w latach 2016-17. (PAP)

brw/ bno/ jbr/

bErwKfbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)