Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany
12.04.2008 14:05

MON: nie ma żadnych zmian w sprawie wycofania wojsk z Iraku

Nie ma żadnych zmian decyzji dotyczących wycofania polskich wojsk z Iraku - podkreślił w sobotę w rozmowie z PAP rzecznik MON Robert Rochowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie ma żadnych zmian decyzji dotyczących wycofania polskich wojsk z Iraku - podkreślił w sobotę w rozmowie z PAP rzecznik MON Robert Rochowicz.

Odniósł się w ten sposób do artykułu w "Rzeczpospolitej" pt."Polacy jednak zostaną w Iraku", który - jak mówi rzecznik - "nie zawiera żadnych nowych elementów".

"Nie ma żadnych zmian w zapisach ubiegłorocznych postanowień Rady Ministrów i Prezydenta RP dotyczących wycofania polskiego kontyngentu. W obu jest mowa o pozostawieniu grupy szkoleniowej liczącej ok. 20 żołnierzy, która będzie działać w ramach misji Sojuszu Północnoatlantyckiego" - przypomniał Rochowicz.

Jak dodał, do 31 października wycofane zostaną wszystkie nasze pododdziały działające w składzie wielonarodowej dywizji.

Sobotnia "Rz" napisała, że - "dowiedziała się", iż "wbrew zapowiedziom rządu nie wszyscy polscy żołnierze opuszczą w tym roku Irak".

W Iraku przebywa obecnie X, licząca ok. 900 żołnierzy zmiana kontyngentu. Wycofanie polskich wojsk z Iraku w 2008 r. zapowiedział w expose premier Donald Tusk. Szef MON Bogdan Klich wielokrotnie podkreślał, że od tej decyzji "nie ma odwrotu", a Polska wypełniła swoje zobowiązania "z nawiązką". Zapowiadał też wielokrotnie pozostawienie w Iraku niewielkiej grupy szkoleniowej.

W połowie marca minister informował, że kalendarz naszego wyjścia z Iraku jest bardzo precyzyjnie rozpisany i "wszystko idzie zgodnie z planem". Jak mówił, w kwietniu ma zacząć się wycofywanie sprzętu, a w czerwcu Polacy przekażą Irakijczykom odpowiedzialność za bezpieczeństwo w prowincji Kadisija. (PAP)

ktl/ mag/

Tagi: zmiany, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz