Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Monitoring finansowania samorządowych kampanii wyborczych

0
Podziel się:

19 lokalnych organizacji pozarządowych i
studenckich kół naukowych prowadzi od września br. monitoring
finansowania samorządowej kampanii wyborczej. Akcja odbywa się pod
patronatem Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego.

19 lokalnych organizacji pozarządowych i studenckich kół naukowych prowadzi od września br. monitoring finansowania samorządowej kampanii wyborczej. Akcja odbywa się pod patronatem Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego.

Na wtorkowej konferencji w Warszawie dyrektor Programu Przeciw Korupcji Grażyna Kopińska podkreśliła, że monitorowani są przede wszystkim kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Koordynator projektu monitoringu Adam Sawicki zaznaczył, że głównymi zadaniami organizacji biorących udział w projekcie są: monitoring kampanii wyborczych, konfrontacja jego wyników ze sprawozdaniami finansowymi sztabów wyborczych oraz opracowanie raportu końcowego.

Sawicki podkreślił, że szczególna uwaga zostanie zwrócona na analizę darowizn oraz wydatków na kampanię medialną, materiały propagandowe i festyny wyborcze.

Główne działania w ramach rozpoczętego w czerwcu projektu prowadzone będą w okresie wrzesień-grudzień 2006. Na zakończenie projektu, wiosną 2007, zorganizowana zostanie konferencja prasowa, na której zaprezentowane zostaną najlepsze raporty lokalne.

Opublikowany przez Fundację w maju br. raport "Wybory prezydenckie 2005 - monitoring finansów wyborczych" wskazywał, że konieczna jest pilna nowelizacja ustawy o wyborze prezydenta w zakresie finansowania kampanii wyborczej. Raport był wynikiem analogicznego projektu dotyczącego ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. (PAP)

mhe/ par/ gma/

finansowanie
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)