Notowania

morderca
20.11.2010 22:05

Morderca Anny Politkowskiej ukrywa się w Belgii?

Policja belgijska we współpracy z władzami rosyjskimi podjęła poszukiwania mężczyzny, który może być zamieszany w zabójstwo rosyjskiej dziennikarki i pisarki Anny Politkowskiej dokonane w Moskwie w październiku 2006 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policja belgijska we współpracy z władzami rosyjskimi podjęła poszukiwania mężczyzny, który może być zamieszany w zabójstwo rosyjskiej dziennikarki i pisarki Anny Politkowskiej dokonane w Moskwie w październiku 2006 roku. *

Belgijski dziennik "Le Soir", który powołuje się na anonimowe źródła sądowe, podał w sobotę, że w trakcie tej operacji policja belgijska korzysta z podsłuchów telefonicznych.

Przed dwoma laty, również na prośbę Rosji, prowadzono w Belgii inne śledztwo dotyczące zabójstwa dokonanego na Politkowskiej. Zakończyło się ustaleniem niewinności trzech osób.

Rosyjski wymiar sprawiedliwości 6 października podjął decyzję o kontynuowaniu dochodzeń dotyczących zabójstwa opozycyjnej dziennikarki. Według rosyjskich obrońców praw człowieka znajduje się ono w całkowitym impasie.

Politkowska jako jedna z niewielu w Rosji osób miała odwagę pisania o zbrodniach popełnianych przez wojska rządowe w Czeczenii; była nieprzejednana w krytykowaniu rządów Wadimira Putina, ówczesnego prezydenta. Została zastrzelona 7 października 2006 r. w windzie swego domu w Moskwie.

Putin, obecny premier Rosji twierdził, że Politkowska miała "mało znaczący" wpływ na opinię publiczną i że jej śmierć "bardziej zaszkodziła władzy w Rosji i w Czeczenii (...) niż jej artykuły". (PAP)

ik/ ro/

7737346

Tagi: morderca, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz