Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Moskwa ostro krytykuje wydalenie rosyjskich wojskowych z Kanady

0
Podziel się

Na czwartkową decyzję rządu kanadyjskiego, który nakazał opuszczenie
Kanady dziewięciu rosyjskim wojskowym przebywającym tam w ramach programu wymiany między resortami
obrony, Moskwa zareagowała oskarżeniem Ottawy o "zdecydowanie nieprzyjazną postawę".

bEiUnLtx

Na czwartkową decyzję rządu kanadyjskiego, który nakazał opuszczenie Kanady dziewięciu rosyjskim wojskowym przebywającym tam w ramach programu wymiany między resortami obrony, Moskwa zareagowała oskarżeniem Ottawy o "zdecydowanie nieprzyjazną postawę".

"Krok ten wpisuje się w zdecydowanie nieprzyjazną postawę, jaką obserwuje się w ostatnich dniach w Ottawie, która chce zerwać kontakty wojskowe z Rosją" - oświadczył w piątek rosyjski wiceminister obrony, Anatolij Antonow.

"Strona kanadyjska - dodał Antonow - najwyraźniej stara się prześcignąć swych zachodnich kolegów w staraniach o jak najdotkliwsze ukaranie Rosji".

bEiUnLtz

Wiceszef rosyjskiego resortu obrony zarzucił też rządowi kanadyjskiemu "beztroskę", z jaką "niszczy wszystko, co pozytywne w stosunkach kanadyjsko-rosyjskich zostało zbudowane z takim trudem w ostatnich latach".

W poniedziałek Ottawa oznajmiła, że wobec rosyjskiej interwencji wojskowej na Krymie zawiesza dwustronną współpracę wojskową z Moskwą.

W czwartek rosyjskim wojskowym zakomunikowano, że w ciągu 24 godzin mają opuścić terytorium Kanady.

Sześciu z nich uczyło się w jednej z kanadyjskich akademii wojskowych języka angielskiego i francuskiego, dwaj szkolili się w bazie wojskowej w Gagetown, podczas gdy jeden uczył rosyjskiego kanadyjskich wojskowych. (PAP)

bEiUnLtF

ik/ ala/

15935603

bEiUnLua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)