Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Most w Czarnkowie tylko dla samochodów do 3,5 t

0
Podziel się

Od wtorku ograniczenie z powodu awarii

Most w Czarnkowie tylko dla samochodów do 3,5 t
(wilhelmja/CC/Flickr)
bEgiybvV

Jedynie samochody dostawcze i osobowe o wadze do 3,5 tony będą mogły od wtorku korzystać z mostu na Noteci w Czarnkowie (Wielkopolska). Ograniczenia w ruchu związane są z uszkodzeniem przeprawy przez samochód ciężarowy.

Małgorzata Wyrybkowska z Wielkopolskiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu poinformowała w poniedziałek PAP, że auta o masie do 3,5 tony będą przepuszczane wahadłowo środkiem jezdni.

Samochody ciężarowe będą musiały korzystać z objazdów przez Ujście i Wieleń.

bEgiybvX

W niedzielę samochód ciężarowy wiozący maszynę do prac leśnych, bez zezwolenia na przejazd z ponad gabarytowym ładunkiem, zawadził o górną część metalowego mostu w Czarnkowie na drodze nr 178, łączącej Poznań z Wałczem (Zachodniopomorskie).

W poniedziałek specjaliści z Politechniki Poznańskiej dokonali wstępnej ekspertyzy uszkodzeń i na jej podstawie zdecydowali o udostępnieniu mostu w ograniczonym zakresie.

"Teraz, po sporządzeniu ostatecznej ekspertyzy, zostanie podjęta decyzja o pilnym remoncie uszkodzonego mostu. Niestety wraz z rozpoczęciem prac budowlanych most zostanie ponownie wyłączony z ruchu" - powiedziała PAP Wyrybkowska.

bEgiybwy
moto
bezpieczeństwo
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)