Notowania

atak zimy
17.12.2010 10:01

Most w Krakowie otwarty po awarii

W okolicy mostu Kościuszki doszło do awarii wodociągów. Zamknięty był most Dębnicki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Logantech/CC/Flickr)

*_ 0 Przywrócono ruch na położonym w centrum Krakowa Moście Dębnickim. W nocy w okolicach mostu i ulicy Kościuszki doszło do awarii magistrali wodociągowej _- poinformował rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA Piotr Ziętara. *

Most był zamknięty kilka godzin._ - Na razie nie znamy przyczyny awarii magistrali. Przypuszczamy, że jedną z nich był mróz. Inną mogła być tegoroczna powódź. Wisła napierała wtedy na konstrukcję mostu i być może wskutek tego został przesunięty cały rurociąg. Nie mieliśmy wcześniej możliwości, by to sprawdzić, gdyż wiązałoby to się ze wstrzymaniem ruchu w tym newralgicznym miejscu miasta _ - powiedział PAP Ziętara.

Informacja o wycieku wody dotarła do MPWiK kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy. Podjęto decyzję o wyłączeniu z eksploatacji uszkodzonej sieci wodociągowej. Okoliczni mieszkańcy nie byli jednak pozbawieni wody, bo dostarczono im ją innym połączeniem.

Zamknięcie mostu - który jest newralgicznym miejscem dla układu komunikacyjnego Krakowa - spowodowało gigantyczne korki (których rozładowywanie cały czas trwa). Autobusy komunikacji miejskiej korzystały z objazdów przez ul. Piłsudskiego, Straszewskiego, Dietla, most Grunwaldzki. Prywatne samochody kierowano na tą trasę oraz Most Zwierzyniecki.

Informacja o wycieku wody dotarła do MPWiK kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy. Podjęto decyzję o wyłączeniu z eksploatacji uszkodzonej sieci wodociągowej. Okoliczni mieszkańcy nie byli jednak pozbawiani wody, bo dostarczono im ją innym połączeniem.

_ - Wszystkie czynności ukierunkowane są teraz na przywrócenie ruchu kołowego na Moście Dębnickim w możliwie najkrótszym czasie. Miejsce awarii zostało podkopane, brygady wykonują czynności związane z zabezpieczeniem samego miejsca awarii, jaki bezpośredniego sąsiedztwa tj. chodnika, pasa drogowego i skrzyżowania _ - dodał rzecznik MPWiK SA.

Tagi: atak zimy, zima, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz