Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mostostal: nie prowadzimy wrogich działań wobec władz Wrocławia

0
Podziel się

Zabezpieczenie gwarancji bankowych Mostostalu Warszawa na czas ewentualnego
sporu sądowego nie powinno być odczytywane jako działanie wrogie w stosunku do władz Wrocławia -
podali w czwartkowym komunikacie przedstawiciele spółki. Mostostal Warszawa jest liderem
konsorcjum, z którym Wrocław zerwał umowę na budowę stadionu w tym mieście.

bEhtStyZ

Zabezpieczenie gwarancji bankowych Mostostalu Warszawa na czas ewentualnego sporu sądowego nie powinno być odczytywane jako działanie wrogie w stosunku do władz Wrocławia - podali w czwartkowym komunikacie przedstawiciele spółki. Mostostal Warszawa jest liderem konsorcjum, z którym Wrocław zerwał umowę na budowę stadionu w tym mieście.

Wrocław jest jednym z czterech polskich miast - gospodarzy EURO 2012.

Jak powiedziała PAP w czwartek Kinga Drózd z zespołu prasowego Mostostalu Warszawa, wydanie oświadczenia zostało spowodowane reakcją władz Wrocławia na wiadomość, że Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek spółki zabezpieczył 70 mln zł gwarancji bankowych na czas ewentualnego sporu sądowego.

bEhtStzb

W środę prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz poinformował, że miasto będzie się domagać od firmy 70 mln zł odszkodowania. W jego opinii, Mostostal wykonuje "wrogie gesty". "Sprawa w najbliższych dniach może trafić do sądu i może się tragicznie skończyć dla Mostostalu, bo jeśli sąd podzieli nasz punkt widzenia, to członkowie konsorcjum Mostostalu będą figurowali na czarnej liście i nie będą mogli korzystać z zamówień publicznych" - mówił.

Konferencję Dutkiewicza poprzedziło wydane w środę oświadczenie Mostostalu Warszawa, że konsorcjum skorzysta z dostępnych środków prawnych, by bronić swojego dobrego imienia.

"Absolutnie nie jesteśmy nastawieni wrogo do miasta, wręcz przeciwnie; wielokrotnie zapewnialiśmy, że jesteśmy skłonni do ewentualnego zawarcia ugody" - powiedziała w czwartek Drózd. Dodała, że wszystkie działania, jakie podjęła spółka, czyli zwrócenie się do sądu, by zakazał on Wrocławiowi wyłonienia nowego wykonawcy, by "zamroził" plac budowy i zabezpieczył 70-milionową gwarancję, były koniecznością, żeby chronić interesów spółek wchodzących w skład konsorcjum.

"Nasza spółka jest spółką giełdową. Gdybyśmy w żaden sposób się nie bronili i nie robili wszystkiego, by ochronić interesy akcjonariuszy, to nasi szefowie mogliby być posądzeni o to, że działają na szkodę spółki" - wyjaśniła Drózd.

bEhtStzh

Władze Wrocławia wypowiedziały podpisaną w kwietniu zeszłego roku umowę na budowę stadionu, ponieważ - ich zdaniem - wykonawca miał wielomiesięczne opóźnienia i nie był w stanie zakończyć prac w terminie, czyli w połowie 2011 r. W sobotę podpisano umowę z nowym wykonawcą - z firmą Max Boegl, która ma dotrzymać tego samego terminu.

Stadion we Wrocławiu ma mieć ok. 42 tys. miejsc. Dokończenie budowy będzie kosztowało ok. 655 mln zł. (PAP)

her/ pad/ jra/

bEhtStzC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)