Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Można zgłaszać się do Konkursu Stypendialnego im. Kapuścińskiego

0
Podziel się:

Do 3 grudnia można nadsyłać zgłoszenia w trzeciej edycji Konkursu
Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego dla młodych reporterów. Wyniki konkursu na stypendium
ogłoszone zostaną w 23 stycznia 2014 roku, w szóstą rocznicę śmierci pisarza.

bEszwjNN

Do 3 grudnia można nadsyłać zgłoszenia w trzeciej edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego dla młodych reporterów. Wyniki konkursu na stypendium ogłoszone zostaną w 23 stycznia 2014 roku, w szóstą rocznicę śmierci pisarza.

Program stypendialny adresowany jest do młodych dziennikarzy (do 35 roku życia). Stypendium, przyznawane raz w roku na realizację projektów reporterskich (reportaż, cykl reportaży, książka reporterska), wynosi 30 tysięcy złotych.

Ubiegający się o stypendium powinni nadesłać na adres Fundacji swoje CV, dotychczasowe prace prezentujące ich dorobek oraz plan projektu reporterskiego, który zamierzają realizować dzięki stypendium.

bEszwjNP

Wszystkie zgłoszone projekty będą oceniane przez kapitułę w składzie: Alicja Kapuścińska, Hanna Krall, Sławomir Popowski, Elżbieta Sawicka, Małgorzata Szejnert oraz Mariusz Szczygieł. Wyniki konkursu na stypendium ogłoszone zostaną w 23 stycznia 2014 roku.

Fundatorem i organizatorem konkursu jest, utworzona przez żonę zmarłego pisarza Alicję Kapuścińską, Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot.

Pierwszym laureatem stypendium, w roku 2012, został podróżnik i dziennikarz Andrzej Muszyński. W 2013 roku konkurs rozstrzygnięto po raz drugi, a jego laureatkami zostały dziennikarki Marta Szarejko i Anna Wiatr.

Pełny tekst regulaminu konkursu znajduje się na stronie Fundacji: www.fundacjaherodot.com.pl oraz na profilu www.facebook.com/stypendiumimryszardakapuscinskiego. (PAP)

bEszwjNV

agz/ ls/

bEszwjOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)