Notowania

strona
15.11.2008 18:01

Mrozowski: zawieszenia w PR to krok w dobrą stronę

Jako krok w dobrą stronę określił medioznawca prof. Maciej Mrozowski zawieszenie dwóch członków zarządu Polskiego Radia - Krzysztofa Czabańskiego i Jerzego Targalskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jako krok w dobrą stronę określił medioznawca prof. Maciej Mrozowski zawieszenie dwóch członków zarządu Polskiego Radia - Krzysztofa Czabańskiego i Jerzego Targalskiego.

"Jest to autokorekta ze strony rady nadzorczej, korygująca fatalne decyzje poprzedników, którzy ludzi o skrajnych poglądach usytuowali na kierowniczych stanowiskach w mediach publicznych" - powiedział PAP Mrozowski.

"To były osoby od początku bardzo kontrowersyjne. W mediach publicznych na kierowniczych stanowiskach powinni zasiadać ludzie środka, niereprezentujący żadnych opcji politycznych" - dodał.

"Obaj zawieszeni prezesi byli natomiast bojownikami jednej opcji, bardzo wyraziści politycznie i ideologicznie. Za główny cel stawiający sobie likwidację lewicowego odchylenia w Polskim Radiu. Nie ukrywali, że ich celem jest wykosić z radia ludzi lewicy, a wprowadzić prawicy, tak by osiągnąć swoisty balans" - powiedział.

"Teoria ta nie odpowiadała jednak rzeczywistości, bo uważani przez nich za lewicowców i zakwalifikowani do zwolnienia to byli często przyzwoici ludzie, profesjonalnie wykonujący swoją pracę" - zaznaczył Mrozowski.

Podkreślił jednocześnie, że z zawieszenia nic jeszcze nie wynika. "Dobrze, że coś się zaczęło, natomiast zawieszenie ma sens tylko wtedy, gdy uruchamia proces renesansu instytucji" - powiedział.

"Potrzebna jest gruntowna analiza błędów i znalezienie ludzi, którzy będą dalecy od polityki. Potrzeba modernizacji programu i stworzenia autentycznej alternatywy dla politycznych mediów" - podkreślił Mrozowski. (PAP)

js/ mag/

Tagi: strona, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz