Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mrozy nadal zabijają. Na Ukrainie zmarły 122 osoby

0
Podziel się

Na ulicach odnaleziono dotychczas 78 zmarłych. Pozostali ludzie umierali w szpitalach, lub we własnych mieszkaniach.

Mrozy nadal zabijają. Na Ukrainie zmarły 122 osoby
(PAP/EPA)
bDJkNdrF

Mimo nieznacznego ocieplenia na Ukrainie wciąż rośnie liczba ofiar mrozów. Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych (MSN) podało, że w ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 21 osób, a w ciągu ostatnich ośmiu dni - aż 122 osoby.

- _ Ofiarami są przeważnie ludzie starsi i ubodzy. Wielu z nich umiera na ulicy _ - powiedział szef MSN Wiktor Bałoha w programie jednej z ukraińskich stacji telewizyjnych.

Jak informuje jego resort, na ulicach odnaleziono dotychczas 78 zmarłych. Pozostali ludzie umierali w szpitalach, lub we własnych mieszkaniach.

bDJkNdrH

Dziś na Ukrainie najniższa temperatura wynosiła minus 26 stopni. Wcześniej, w nocy z czwartku na piątek ukraińskie służby meteorologiczne odnotowały 32 stopnie poniżej zera.

O sytuacji pogodowej czytaj w Money.pl
Zamarzło ponad 100 osób, dramatyczne apele Sytuacja na Ukrainie jest coraz poważniejsza, a w Portugalii odnotowano najniższe temperatury w ciągu ostatnich dwóch dekad.
Ma być -30 stopni Z objawami wychłodzenia organizmu i odmrożeniami w ciągu ostatnich pięciu dni zgłosiło się do szpitali i ośrodków zdrowia ponad 850 osób.
18 ofiar zimy w dwa dni. 32 stopnie poniżej zera 18 osób zmarło na Ukrainie w ciągu ostatnich dni w wyniku utrzymujących się silnych mrozów.
bDJkNdsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)