Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MRR: 126 mln zł na dofinansowanie budowy mostu na Wiśle w Kamieniu

0
Podziel się

Komisja Europejska zgodziła się na dofinansowanie kwotą prawie 126 mln zł
projektu budowy mostu na Wiśle w miejscowości Kamień wraz z budową dróg dojazdowych - poinformowało
we wtorek w komunikacie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

bEpXTuNx

Komisja Europejska zgodziła się na dofinansowanie kwotą prawie 126 mln zł projektu budowy mostu na Wiśle w miejscowości Kamień wraz z budową dróg dojazdowych - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Inwestycja jest zlokalizowana na granicy dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Długość budowanej trasy drogowo-mostowej wynosi 1,8 km.

"Jej realizacja zapewni przeprawę przez Wisłę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 747. Poprawi to dostępność komunikacyjną Lubelszczyzny z zewnątrz, usprawni ruch drogowy wewnątrz regionu oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa drogowego. Oczekiwane rezultaty to także m.in. ożywienie przedsiębiorczości, pobudzenie rozwoju gospodarczego regionu i wzrost jego konkurencyjności" - napisano w komunikacie.

bEpXTuNz

Zgodnie z komunikatem projekt realizowany przez samorząd województwa lubelskiego stanowi etap szerszego przedsięwzięcia, polegającego na budowie i rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża - Konopnica na odcinku Konopnica - Kamień.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 215 mln 113 tys. 87,36 zł (w tym wartość dofinansowania z UE stanowi 125 mln 990 tys. 999,50 zł). Planowany termin zakończenia projektu to drugi kwartał 2015 r.

MRR podało, że do Komisji Europejskiej zostały przekazane wszystkie wnioski o potwierdzenie dofinansowania dużych projektów (powyżej 50 mln euro) realizowanych w Programie Rozwój Polski Wschodniej. Do tej pory 13 z nich otrzymało pozytywną decyzję, a trzy na nią czekają. (PAP)

mmu/ pad/

bEpXTuOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)