Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP: do końca roku oczekujemy na audyt Polskiego Radia

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Polskiego Radia ma 2-3
tygodnie na wybór zewnętrznego audytora, który skontroluje finanse
spółki. Wyniki audytu mają trafić na biurko ministra skarbu do
końca grudnia - takie decyzje zapadły na środowym Nadzwyczajnym
Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy PR.

Rada nadzorcza Polskiego Radia ma 2-3 tygodnie na wybór zewnętrznego audytora, który skontroluje finanse spółki. Wyniki audytu mają trafić na biurko ministra skarbu do końca grudnia - takie decyzje zapadły na środowym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy PR.

"Interesuje nas najbardziej strona kosztowa finansów spółki, bo wiemy skąd pieniądze do radia przychodzą, natomiast warto zwrócić uwagę co się potem z nimi dzieje. Skoro zarząd ma problem z płynnością finansową, warto się temu przyjrzeć" - powiedział PAP rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór.

Dodał, że "zarząd nie przedstawił do tej pory planu oszczędnościowego, który byłby oparty na merytoryce, a nie na polityce".

Sytuacja finansowa Polskiego Radia od dłuższego czasu jest przedmiotem publicznej dyskusji. W ocenie rady nadzorczej Polskiego Radia sytuacja spółki jest "drastyczna", spółka za dziewięć miesięcy tego roku wykazało ujemny wynik finansowy, a tendencja ta się nasila. Według szefa rady na koniec roku radio uzyska ujemny wynik w wysokości ok. 20 mln zł.

Zawieszony od soboty w obowiązkach prezes zarządu Krzysztof Czabański podkreślał z kolei wielokrotnie, że za spadek finansowania odpowiada pogarszająca się ściągalność abonamentu rtv.

Ministerstwo skarbu zarzucało z kolei kilkakrotnie zarządom spółek radiowych pasywność oraz niebiznesowe podejście do prowadzonej działalności. Resort podnosił, że przychody abonamentowe stanowią zbyt duży procent przychodów spółek radiofonii publicznej, a spółki te powinny zwiększyć przychody z innych źródeł. (PAP)

js/ malk/ woj/

msp
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)