Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP dopuściło 2 firmy do badania Zakładów Aparatów Elektrycznych

0
Podziel się

Resort skarbu dopuścił dwie firmy do badania Lubuskich Zakładów Aparatów
Elektrycznych "Lumel" w Zielonej Górze, czyli do tzw. due diligence - poinformowało w czwartek
Ministerstwo Skarbu Państwa.

bEhVASIB

Resort skarbu dopuścił dwie firmy do badania Lubuskich Zakładów Aparatów Elektrycznych "Lumel" w Zielonej Górze, czyli do tzw. due diligence - poinformowało w czwartek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Chodzi o firmy: Rishabh Instruments PVT LTD - Saptur Nashik (Indie) oraz Tar Heel Capital sp. z o.o. sp.k. z Warszawy.

Minister skarbu zaprosił inwestorów na początku maja do negocjacji w sprawie kupna Lubuskich Zakładów Aparatów Elektrycznych "Lumel". Negocjacje dotyczyły przede wszystkim ceny za zbywany pakiet akcji, stanowiący 85 proc. kapitału zakładowego spółki oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju zakładów. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów tego przedsiębiorstwa.

bEhVASID

Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych zajmują się produkcją aparatury pomiarowej, urządzeń automatyki przemysłowej i odlewów ciśnieniowych. Są liderem w tym zakresie zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim - podał resort.

Firma działa od 1953 roku. Dostarcza swoje rozwiązania takim branżom jak energetyka, górnictwo, przemysł chemiczny, hutniczy, spożywczy i motoryzacyjny. Ponad 60 proc. produkcji spółki trafia na eksport. (PAP)

dol/ pad/

bEhVASJe
firma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)