Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP: Kolejny etap prywatyzacji uzdrowiska w Horyńcu Zdroju

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa przyznało wyłączność negocjacyjną w procesie
prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Negocjacje z potencjalnym
inwestorem będą prowadzone przez trzy tygodnie - podał resort w komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa przyznało wyłączność negocjacyjną w procesie prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Negocjacje z potencjalnym inwestorem będą prowadzone przez trzy tygodnie - podał resort w komunikacie.

Podmiot, który otrzymał wyłączność to konsorcjum dwóch firm: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarza Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z Lubaczowa (Podkarpackie). Spółki zostały wybrane po analizie oferty wiążącej, którą wspólnie złożyły.

MSP, które ma 100 proc. udziałów w uzdrowisku, chce sprzedać prawie 90 proc. jej akcji. Jak zaznaczył resort w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem, oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów, będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

To kolejna próba prywatyzacji uzdrowiska. Poprzednio MSP prowadziło już negocjacje ws. kupna uzdrowiska ze spółką Europejskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne "Lotos" z Rabki Zdroju. Rozmowy zakończyły się jednak bez rozstrzygnięcia.

Przejęciem uzdrowiska w Horyńcu, a także działającego w Rymanowie, zainteresowany jest samorząd województwa podkarpackiego. W sierpniu sejmik przyjął w tej sprawie uchwałę intencyjną.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób. (PAP)

huk/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)