Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP nie komentuje doniesień medialnych ws. chętnych na Eneę

0
Podziel się:

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że do czasu składania
ofert wstępnych na akcje Enei, czyli do 28 lipca, resort skarbu nie będzie komentował doniesień
medialnych o ewentualnych zainteresowanych walorami tej spółki.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że do czasu składania ofert wstępnych na akcje Enei, czyli do 28 lipca, resort skarbu nie będzie komentował doniesień medialnych o ewentualnych zainteresowanych walorami tej spółki.

"Inwestorzy mają czas do 28 lipca na składanie ofert wstępnych w sprawie kupna 51 proc. akcji Enei. To będzie moment, który zweryfikuje rzeczywiste zainteresowanie akcjami Enei" - podkreślił wiceminister skarbu.

"Naszą intencją jest, by jak najwięcej inwestorów zainteresowało się zakupem akcji Enei" - dodał.

Według mediów, francuski koncern GDF Suez chce przejąć grupę Enea. "Resort skarbu nie będzie tego komentował" - powiedział Leszkiewicz.

Pod koniec czerwca MSP zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 51 proc. akcji Enei. Memorandum informacyjne spółki można odbierać do 27 lipca. Zgłoszenia przyjmują Credit Suisse i Rothschild Polska. Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji przez potencjalnych inwestorów, którzy odebrali memorandum upływa 28 lipca.

Jak informował wcześniej resort skarbu, przedmiotem negocjacji ma być głównie cena za zbywane akcje, struktura transakcji zapewniająca sprzedaż przez SP wszystkich zbywanych akcji oraz zobowiązanie do nabycia od uprawnionych pracowników akcji spółki po cenie za akcję nie niższą niż cena za akcję, po której inwestor nabędzie zbywane papiery.

Wiceminister skarbu Jan Bury mówił pod koniec czerwca, że jest szansa, by na przełomie 2010 i 2011 roku zamknąć transakcję sprzedaży poznańskiej grupy.

MSP już raz rozpisało postępowanie w sprawie sprzedaży Enei. W sierpniu 2009 roku resort zakwalifikował RWE jako jedynego oferenta w procesie prywatyzacji spółki. Ostatecznie, z powodu zbyt dużych rozbieżności cenowych, niemiecki koncern nie złożył wiążącej oferty.

W lutym tego roku Skarb Państwa sprzedał inwestorom instytucjonalnym poprzez giełdę 16,05 proc. akcji Enei, po 16 zł za akcję, schodząc (łącznie z akcjami pracowniczymi) do 60,43 proc. w kapitale spółki. Wartość oferty wyniosła 1,134 mld zł. MSP zapowiadało wówczas, że pakiet kontrolny Enei chce sprzedać inwestorowi branżowemu.

Drugim największym akcjonariuszem spółki jest Vattenfall, który w ofercie publicznej Enei objął 18,67 proc. akcji spółki.(PAP)

dol/ drag/ jbr/

msp
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)