Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP o prywatyzacji spółki Bellona

0
Podziel się:

Trzy odpowiedzi wpłynęły do resortu skarbu w sprawie kupna 85 proc. akcji
spółki Bellona w Warszawie, wydawcy m.in. książek i czasopism - poinformował w środę resort skarbu.

Trzy odpowiedzi wpłynęły do resortu skarbu w sprawie kupna 85 proc. akcji spółki Bellona w Warszawie, wydawcy m.in. książek i czasopism - poinformował w środę resort skarbu.

Zainteresowane kupnem akcji przedsiębiorstwa są: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w konsorcjum z Ghelamco Poland Sp. z o.o. i Wydawnictwem Bellona Sp. z o.o., a także Społeczny Instytut Wydawniczy Znak oraz Violetta Krawczyk.

Pod koniec grudnia ub.r. minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 85 proc. akcji spółki Bellona. Do Skarbu Państwa należy 100 proc. walorów tego przedsiębiorstwa.

Bellona jest w czołówce polskich firm wydawniczych, zarówno pod względem liczby tytułów, jak i wielkości przychodów. Znana jest głównie z publikacji o tematyce historycznej, militarnej i technicznej. Coraz większą część oferty Bellony stanowi jednak beletrystyka, albumy, kalendarze, literatura dziecięca oraz poradniki.

Działalność spółki koncentruje się na wydawaniu i dystrybucji książek, prasy i kalendarzy, kolportażu prasy, a także na usługach z zakresu poligrafii, dzierżawy pomieszczeń i reklamy.

Bellona wydaje również dodatki do dzienników i czasopism, a także własne czasopisma (Magazyn Historyczny "Mówią wieki" i "Przegląd Obrony Cywilnej") oraz publikacje multimedialne. Każdego roku nakładem wydawnictwa pojawia się ponad 300 tytułów książkowych.

Głównymi klientami warszawskiej spółki są hurtownie, sieci kolporterskie, księgarnie internetowe, kluby wysyłkowe oraz klienci sklepu internetowego. Firma współpracuje z wieloma krajowymi i zagranicznymi drukarniami. Strategia rynkowa Bellony zakłada m.in. utrzymanie dominującej pozycji w segmencie wydawców literatury historycznej i militarnej.

Negocjacje z inwestorami mają dotyczyć głównie ceny za zbywane akcje oraz proponowanego programu rozwoju spółki. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. akcji. (PAP)

dol/ drag/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)