Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP: ponad 1 mld 806 mln zł rekompensat za mienie zabużańskie

0
Podziel się

Ponad 1 mld 806 mln zł wyniosła wartość rekompensat za mienie zabużańskie,
wypłacone do końca sierpnia 2011 r. od początku prowadzenia akcji, czyli od grudnia 2006 roku -
poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa.

bEgjFWPV

Ponad 1 mld 806 mln zł wyniosła wartość rekompensat za mienie zabużańskie, wypłacone do końca sierpnia 2011 r. od początku prowadzenia akcji, czyli od grudnia 2006 roku - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Przez ten czas resort skarbu przekazał do Banku Gospodarstwa Krajowego dane osób, uprawnionych do odbioru 40 tys. 23 odszkodowań.

"31 sierpnia 2011 r. przekazano do Banku Gospodarstwa Krajowego dane osób uprawnionych do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej, umożliwiające wypłatę we wrześniu bieżącego roku 544 rekompensat" - informuje resort skarbu.

bEgjFWPX

Ustawa o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza granicami RP przyznaje uprawnionym osobom odszkodowania w wysokości 20 proc. wartości zostawionego mienia.

Chodzi o mienie pozostawione przez osoby przesiedlone w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski. Odszkodowania za mienie zabużańskie są wypłacane z Funduszu Rekompensacyjnego. Do Funduszu trafiają pieniądze ze sprzedaży gruntów przez Agencję Nieruchomości Rolnych. (PAP)

dol/ amac/

bEgjFWQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)