Notowania

prywatyzacja
11.12.2009 16:09

MSP: prywatyzacja dwóch uzdrowisk bez rozstrzygnięcia

Ministerstwo Skarbu zakończyło procedurę prywatyzacyjną uzdrowisk w Wieńcu Zdroju oraz Kamieniu Pomorskim bez rozstrzygnięcia - powiedział w piątek PAP rzecznik resortu Maciej Wewiór.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo Skarbu zakończyło procedurę prywatyzacyjną uzdrowisk w Wieńcu Zdroju oraz Kamieniu Pomorskim bez rozstrzygnięcia - powiedział w piątek PAP rzecznik resortu Maciej Wewiór.

Oba uzdrowiska prowadzą działalność leczniczą oraz rehabilitacyjną. Negocjacje z inwestorami dotyczyły głównie ceny za zbywane udziały oraz programów rozwoju spółek, które obejmują m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału przedsiębiorstw.

Rzecznik MSP wyjaśnił w rozmowie z PAP, że ofertę wiążącą na zakup 93 proc. udziałów uzdrowiska w Wieńcu Zdroju złożyła jedna spółka STP Investment z Bochni. "Propozycje STP Investment dotyczące ceny za udziały uzdrowiska nie były satysfakcjonujące dla resortu skarbu" - podkreślił Wewiór.

Dodał, że MSP chce uruchomić ponowną procedurę prywatyzacyjną tej spółki w pierwszej połowie 2010 roku. "Będzie to jednak zależało od sytuacji na rynku" - podkreślił.

Resort skarbu odstąpił natomiast od negocjacji w sprawie kupna ponad 89 proc. udziałów w Kamieniu Pomorskim z niemiecką firmą Baltic Parc GmbH & Co KG. "Spółka ta nie złożyła w terminie, czyli do 23 listopada, oferty wiążącej. Poprosiła nas o przesunięcie tego terminu i jednocześnie nie dała gwarancji, że złoży ofertę wiążącą. W tej sytuacji Ministerstwo Skarbu odstąpiło od negocjacji z tą firmą" - podkreślił rzecznik MSP.

Skarb Państwa posiada udziały w 25 uzdrowiskach, z czego 24 to jednoosobowe spółki SP; 20 proc. akcji ma natomiast w Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym Szczawnica. (PAP)

dol/ bos/ bk/

Tagi: prywatyzacja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz