Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP przekazało powiatowi PKS w Jarosławiu

0
Podziel się

Ministerstwo Skarbu Państwa przekazało nieodpłatnie powiatowi
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu. Wartość spółki to 4,7 mln zł. Resort
nadzoruje 48 PKS-ów w całej Polsce.

bEisCGut

Ministerstwo Skarbu Państwa przekazało nieodpłatnie powiatowi Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu. Wartość spółki to 4,7 mln zł. Resort nadzoruje 48 PKS-ów w całej Polsce.

"Dzięki działaniom resortu nowy właściciel zobowiązał się do przedstawienia w ciągu najbliższych 8 miesięcy 5-letniego planu rozwoju PKS w Jarosławiu. W rezultacie zarówno przeszło 300-osobowa załoga spółki, jak i mieszkańcy powiatu mogą liczyć na modernizację i rozwój głównego lokalnego przewoźnika" - podkreślił cytowany w komunikacie wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski.

MSP poinformowało, że od początku tego roku minister skarbu przekazał w drodze komunalizacji (nieodpłatnie na rzecz samorządów - PAP) 17 PKS-ów, a sprywatyzował sześć. "W najbliższym czasie planowana jest komunalizacja kolejnych PKS-ów" - dodano.

bEisCGuv

Pod koniec czerwca MSP podpisało z firmą Mobilis z Warszawy umowę prywatyzacyjną ws. sześciu mazowieckich PKS-ów na ponad 77 mln zł. Spółka stała się właścicielem PKS-ów w Ciechanowie, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Płocku, Przasnyszu i Ostrołęce.

Budzanowski mówił w czerwcu, że do końca roku MSP chce zakończyć prywatyzację lub komunalizację pozostających w jego nadzorze spółek z sektora transportu samochodowego.

Tylko 15 Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej spośród 72 pozostających jeszcze w 2009 r. pod nadzorem MSP osiągnęło zysk za ub.r. Pozostałe spółki miały straty. Dlatego resort uznał, że należy przyspieszyć przekształcenia własnościowe PKS-ów, mające na celu ich prywatyzację lub komunalizację.(PAP)

dol/ pad/ gma/

bEisCGuW
msp
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)