Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP rozważy w I połowie 2014 r. koncepcję fuzji w branży energetycznej

0
Podziel się

MSP rozważy w pierwszej połowie 2014 roku koncepcję fuzji w branży
energetycznej - poinformował we wtorek w rozmowie z dziennikarzami minister skarbu Włodzimierz
Karpiński.

bEqEEDKJ

MSP rozważy w pierwszej połowie 2014 roku koncepcję fuzji w branży energetycznej - poinformował we wtorek w rozmowie z dziennikarzami minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

"Pierwsza połowa przyszłego roku to czas, kiedy będzie dojrzewać koncepcja fuzji w branży energetycznej. Zanim jednak będziemy rozważać scenariusze różnych fuzji, musimy poczekać na aktualizację polityki energetycznej" - powiedział minister.

"Na dziś mamy strategię w poszczególnych spółkach energetycznych. Wszystkie te spółki realizują swoje działania. Czekamy na aktualizację polityki energetycznej i wtedy będziemy się zastanawiali, jak najefektywniej i w sposób rynkowy wykorzystać nasze aktywa energetyczne do realizacji tej polityki" - dodał.

bEqEEDKL

Karpiński pytany, czy mógłby powstać czempion energetyczny na wzór Grupy Azoty, odpowiedział: "Jest to bardzo ciekawy projekt, który nie jest mi obcy".

Odpowiadając natomiast na pytanie, czy nie obawiałby się ewentualnego sprzeciwu wobec takich planów ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, minister wskazał na przykład braku zgody Urzędu na przejęcie Energi przez PGE. "Pamiętając o tym, trzeba brać pod uwagę stanowisko UOKiK-u" - powiedział.

Karpiński powiedział, że resort skarbu koncentruje się teraz na ofercie publicznej Energi i nie planuje na razie drugiego etapu prywatyzacji tej spółki.

"Prywatyzacja Energi jest zapisana w strategii prywatyzacji, nic się nie zmieniło, ale na razie trwa IPO i na tym się koncentrujemy" - powiedział.

bEqEEDKR

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił niedawno, że w najbliższej przyszłości Ministerstwo Skarbu Państwa nie planuje dalszej sprzedaży akcji Energi.

Oferta publiczna Energi obejmuje do 141 mln 522 tys. 67 akcji należących do Skarbu Państwa, stanowiących do 34,18 proc. kapitału spółki. Zapisy dla inwestorów indywidualnych prowadzone są od 19 listopada do 2 grudnia, a dla instytucji od 4 do 6 grudnia. Debiut spółki na GPW planowany jest na około 11 grudnia. (PAP)

pr/ pel/ osz/ pad/

bEqEEDLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)