Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP: Trzech chętnych na Centralę Farmaceutyczną "Cefarm"

0
Podziel się

Do resortu skarbu wpłynęły trzy propozycje wiążące w sprawie kupna akcji
Centrali Farmaceutycznej "Cefarm", stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego - poinformowało PAP
biuro prasowe MSP. Firma jest jednym z największych dystrybutorów leków na polskim rynku.

bEhXQZvp

Do resortu skarbu wpłynęły trzy propozycje wiążące w sprawie kupna akcji Centrali Farmaceutycznej "Cefarm", stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego - poinformowało PAP biuro prasowe MSP. Firma jest jednym z największych dystrybutorów leków na polskim rynku.

Wiążące propozycje warunków umowy złożyły spółki: Inwestor I z Warszawy, Netmedia z Warszawy oraz PCZ Polski Holding Medyczny z Wrocławia.

Resort skarbu rozpoczął w sierpniu 2009 r. proces prywatyzacji Centrali Farmaceutycznej "Cefarm" w Warszawie. Na początku lipca ub.r. minister skarbu podjął decyzję o zakończeniu negocjacji w sprawie sprzedaży tej firmy bez wyłonienia inwestora.

bEhXQZvr

MSP zaprosiło ponownie na początku listopada 2010 r. inwestorów do negocjacji w sprawie kupna Cefarmu. Do resortu wpłynęło w połowie grudnia sześć ofert wstępnych.

Skarb Państwa ma 100 proc. akcji spółki. Firma kontroluje około 5 proc. rynku leków. To pozwala znaleźć się jej w pierwszej dziesiątce największych dystrybutorów leków w Polsce. Centrala zaopatruje hurtownie, apteki, szpitale, a także prowadzi sprzedaż eksportową. Strategia spółki zakłada przejęcia lokalnych hurtowni farmaceutycznych oraz sieci aptecznych. (PAP)

dol/ je/

bEhXQZvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)