Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP: w ciągu miesiąca wariant sprzedaży 13 proc. akcji Lotosu

0
Podziel się

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział w czwartek
dziennikarzom, że w ciągu miesiąca resort wypracuje wariant sprzedaży 13 proc. akcji Lotosu. Chodzi
o podjęcie decyzji przez MSP czy te walory trafią do inwestora finansowego, czy branżowego.

bEiLSBcR

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział w czwartek dziennikarzom, że w ciągu miesiąca resort wypracuje wariant sprzedaży 13 proc. akcji Lotosu. Chodzi o podjęcie decyzji przez MSP czy te walory trafią do inwestora finansowego, czy branżowego.

"Pracujemy nad wariantem, jakiego rodzaju inwestor byłby najskuteczniejszy z punktu widzenia rozwoju i przyszłości tej spółki" - podkreślił wiceminister skarbu.

Ocenił, że z punktu widzenia rozwoju Lotosu ważny jest dostęp do upstreamu (wydobycie, inwestycje w złoża) oraz "odpowiednie zaplecze finansowe". "Już od tego roku Lotos stoi przed ważnymi wyzwaniami, zarówno jeśli chodzi o zwiększenie mocy rafineryjnych, jak i o bardzo ambitny program dotyczący własnej produkcji ropy naftowej już od przyszłego roku" - podkreślił Budzanowski.

bEiLSBcT

Wiceminister dodał, że MSP nie przewiduje wyboru doradcy do sprzedaży 13-proc. pakietu akcji Lotosu.

Obecnie Skarb Państwa posiada blisko 64 proc. akcji, a pozostałe należą do różnych akcjonariuszy.

Budzanowski poinformował ponadto, że MSP nie widzi podstaw, aby spółki paliwowe wypłaciły dywidendę z zysku netto za 2009 rok. Podkreślił, że spółki te muszą mieć "spokój i czas, by generować większe zyski". (PAP)

dol/ je/ jra/

bEiLSBdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)