Notowania

wiadomości
12.05.2011 16:39

MSWiA dostało odwołanie Legii ws. zamknięcia stadionu dla kibiców

Do MSWiA wpłynęło w czwartek odwołanie Legii Warszawa od decyzji wojewody mazowieckiego o zamknięciu jej stadionu dla publiczności w piątek. Przekazał je wojewoda - poinformowała PAP rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do MSWiA wpłynęło w czwartek odwołanie Legii Warszawa od decyzji wojewody mazowieckiego o zamknięciu jej stadionu dla publiczności w piątek. Przekazał je wojewoda - poinformowała PAP rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak. *

"Minister ma teraz 14 dni na rozpatrzenie odwołania i utrzymanie lub uchylenie decyzji wojewody" - dodała Woźniak.

Odwołanie skierował też do ministra spraw wewnętrznych i administracji Lech Poznań. Już w środę rzecznik wojewody wielkopolskiego informował, że zostało ono przesłane do MSWiA. "Na razie do nas nie dotarło" - powiedziała PAP Woźniak.

Decyzja o zamknięcie dla publiczności stadionów Legii Warszawy i Lecha Poznań miała związek z burdami, do jakich doszło podczas meczu finałowego Pucharu Polski na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Chuligani zdemolowali obiekt.

We wtorek policja zatrzymała w tej sprawie 26 osób, kolejne sześć zatrzymano w środę. Bydgoska prokuratura, która prowadzi śledztwo, postawiła dotąd zarzuty 27 chuliganom. W przypadku jednego z nich - pseudokibica, który kopnął operatorkę kamery - sąd zastosował miesięczny areszt.

W czwartek wiceminister SWiA Adam Rapacki powiedział, że w sprawie tej zarzuty usłyszeć może nawet kilkaset osób. Jeszcze we wtorek szef policji Andrzej Matejuk mówił PAP, że zidentyfikowano już ponad 70 pseudokibiców.(PAP)

pru/ itm/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz