Notowania

mswia
03.12.2010 12:29

MSWiA: problem powodzian w kontenerach ma być wkrótce rozwiązany

W najbliższych dniach, wszystkie rodziny poszkodowane przez powódź, które mieszkają jeszcze w kontenerach, będą mieć możliwość przeniesienia się do lokali zastępczych - taką deklarację złożyły samorządy Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W najbliższych dniach, wszystkie rodziny poszkodowane przez powódź, które mieszkają jeszcze w kontenerach, będą mieć możliwość przeniesienia się do lokali zastępczych - taką deklarację złożyły samorządy Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. *

"Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Według informacji z województw, jeszcze w czwartek na terenie całej Polski w kontenerach mieszkało 15 rodzin powodzian. Ta liczba jednak z dnia na dzień maleje, na początku tygodnia było to 45 rodzin" - powiedziała PAP w piątek rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

Jako przykład podała gminę Gorzyce na Podkarpaciu, gdzie w ocieplonych kontenerach mieszka nadal 5 rodzin, które mimo propozycji nie chciały się przenosić do lokali zastępczych. "Mają się wyprowadzić 15 grudnia, część już do swoich domów, inni do budynku socjalnego" - powiedział Woźniak.

W ubiegłym tygodniu szef MSWiA Jerzy Miller zwrócił się do wojewodów, by żadna z poszkodowanych przez żywioł rodzin nie pozostała na zimę w kontenerach.

"Przy niskich temperaturach mieszkanie w kontenerach może stwarzać ryzyko zamarznięcia lub zagrożenia pożarem przy dogrzewaniu się na własną rękę. Dlatego apelowaliśmy do samorządów i apelujemy do samych powodzian, by nie odrzucali propozycji przeniesienia się do lokalu zastępczego" - dodała Woźniak.

Z danych MSWiA wynika, że do końca tego roku, do użytku oddanych zostanie ok. 17 tys. 600 domów i mieszkań z ok. 21 tys. zniszczonych przez powódź. MSWiA podkreśla jednak, że nie oznacza to, iż wszystkie pozostałe rodziny mieszkają w lokalach zastępczych. Część z nich bowiem wróciła do swoich domów i mieszka w części, która została już wyremontowana.

W czwartek MSWiA przekazało premierowi informacje dotyczące sytuacji powodzian, w związku z rozpoczynającą się zimą.

Woźniak przypomniała, że w sumie na usuwanie skutków tegorocznych powodzi MSWiA przeznaczyło ponad 2 mld 243 mln zł. 570 mln zł przekazano na remonty i odbudowe zniszczonych domów i mieszkań. (PAP)

pru/ bos/

Tagi: mswia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz