Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ: mamy nadzieję, że Polacy będą jak najszybciej zwolnieni

0
Podziel się

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki wyraził nadzieję, że polscy dziennikarze,
zatrzymani w Smoleńsku przez żołnierzy rosyjskich, będą jak najszybciej wypuszczeni. Poinformował,
że zostali zatrzymani za wejście na tereny wojskowe.

bEieRJqt

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki wyraził nadzieję, że polscy dziennikarze, zatrzymani w Smoleńsku przez żołnierzy rosyjskich, będą jak najszybciej wypuszczeni. Poinformował, że zostali zatrzymani za wejście na tereny wojskowe.

"Według władz rosyjskich polscy dziennikarze dwukrotnie, najpierw w mniejszej grupie, potem większej, weszli na tereny, gdzie nie powinni wchodzić, na tereny wojskowe" - powiedział Bosacki.

Powołując się na wersję Rosjan, Bosacki powiedział, że rano w piątek mnniejsza grupa dziennikarzy została zatrzymana, gdy zbliżała się do lotniska od strony zakładów lotniczych. "Została pouczona i między innymi po interwencji naszej pani konsul dość szybko wypuszczona" - powiedział.

bEieRJqv

Obecnie - jak powiedział rzecznik MSZ, powołując się na Rosjan - przesłuchanie polskich dziennikarzy trwa dłużej, gdyż zignorowali oni pierwsze pouczenie.

Bosacki zapewnił, że sprawa jest monitorowana przez resort spraw zagranicznych. "Nasi konsulowie, zarówno w Smoleńsku, jak i w Moskwie, są w kontakcie z władzami rosyjskimi" - powiedział.

Podkreślił, że tak jak w przypadku wszystkich polskich obywateli, zatrzymani dziennikarze otrzymają wszelką pomoc prawną od polskich służb.

Zapewnił, że w Smoleńsku rozmowy ws. zatrzymania Polaków prowadzi konsul, a w Moskwie - szef wydziału konsularnego, który dzwonił m.in. do gubernatora obwodu smoleńskiego.

bEieRJqB

"Nie mamy jasności, gdzie dokładnie zatrzymano dziennikarzy. Mamy dwie wersje" - oświadczył Bosacki.

W piątek po południu rosyjscy żołnierze pod zarzutem wejścia na teren wojskowy zatrzymali w Smoleńsku polskich dziennikarzy: Arletę Bojke z TVP, Przemysława Marca z radia RMF i Marka Osiecimskiego z TVN24 oraz ich operatorów. (PAP)

joko/ tgo/ par/ woj/

bEieRJqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)