Notowania

wiadomości
18.12.2012 21:52

MSZ: Polacy i Rosjanie w Moskwie rozmawiali o różnorodności kulturowej

- Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

Podziel się
Dodaj komentarz

- Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

Wielokulturowość oraz postrzeganie różnorodności kulturowej w Polsce i Rosji były głównymi tematami podczas spotkania Polsko-Rosyjskiego Forum Dialogu Obywatelskiego. VI posiedzeniu Forum 18 grudnia w Moskwie przewodniczyli Krzysztof Zanussi oraz były Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Leonid Draczewski.

Krzysztof Zanussi mówiąc o pracach w ramach Forum Dialogu podkreślił, że "jego największą zaletą jest to, że pozwala nawiązać nieformalne kontakty. Mamy za mało kontaktów osobistych z Rosjanami. To forum służy nawiązaniu takich kontaktów" zaznaczył reżyser.

Podczas spotkania rozmowy delegacji poświęcone były także współczesnemu kryzysowi wielokulturowości, jak również wpływowi oddziaływania tego zjawiska na społeczeństwa w Polsce i Rosji.

W ocenie współprzewodniczącego Forum ambasadora Leonida Draczewskiego wielokulturowość stanowi jedno z najważniejszych obecnie zagadnień i wyzwań. "Polska może coś powiedzieć, bo ma ogromne doświadczenie historyczne. Rosja też ma coś do powiedzenia" podkreślił ambasador.

Polsko-Rosyjskie Forum Dialogu Obywatelskiego skupia przedstawicieli środowisk opiniotwórczych i elit intelektualnych obu krajów. Forum jest platformą wymiany poglądów na tematy dot. historii, jak również bieżącej współpracy polsko-rosyjskiej. Pierwsze spotkanie Forum Dialogu Obywatelskiego odbyło się w 2003 r. w Warszawie, kolejne w 2004 r. w Sankt Petersburgu. Po kilkuletniej przerwie Forum zostało reaktywowane w 2008 r. przez Ministrów Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego i Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa. Trzecie spotkanie miało miejsce w Warszawie w 2008 r., kolejne, czwarte w Moskwie rok później. V posiedzenie Forum odbyło się 6 grudnia 2010 r. w Warszawie podczas oficjalnej wizyty w Polsce Prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz