Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mubarak dostał zakaz opuszczania kraju

0
Podziel się

Egipska prokuratura objęła zakazem obalonego prezydenta i jego najbliższą rodzinę.

Mubarak dostał zakaz opuszczania kraju
(primeministergr/CC/Flickr)
bEiQYUBN

Egipska prokuratura objęła zakazem obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka i jego najbliższą rodzinę. Zakaz wprowadzony został na czas toczącego się przeciwko nim śledztwa.

Przedstawiciel prokuratury nie sprecyzował, w jakich sprawach toczy się dochodzenie. Prokuratura zamroziła także środki finansowe Mubaraka zgromadzone w Egipcie. Poza prezydentem, który podał się do dymisji 11 lutego, zakaz wyjazdu objął jego żonę Suzanne oraz synów, Alaę i Gamala wraz z żonami.

Mubarak ustąpił ze stanowiska na skutek trwającej 18 dni ludowej rewolucji. Według rządu opuścił on Kair i przebywa w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk nad Morzem Czerwonym. Od tego czasu ani Mubarak, ani nikt z jego rodziny nie występował publicznie.

bEiQYUBP

21 lutego egipska prokuratura wystąpiła o zamrożenie zagranicznych aktywów Mubaraka i jego rodziny. Według mediów, oszczędności zgromadzone przez byłego prezydenta mogą sięgać miliardów dolarów. Dziennik _ Al-Ahram _ poinformował m.in., że rodzina Mubaraków _ ma w egipskich bankach tajne konta _: 147 milionów dolarów ma być w posiadaniu Suzanne, a po 100 milionów USD miało przypaść synom. Przeciwnicy oskarżali Hosniego Mubaraka o sprzeniewierzenie państwowych funduszy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t100841.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;oskarza;koptow;odrzuca;zarzuty,29,0,784413.html) Al-Kaida oskarża Koptów. Odrzuca zarzuty Ajman al-Zawahiri zaprzeczył że, Al-Kaida była odpowiedzialna za zamach w Aleksandrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t86233.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/odbiora;mubarakowi;miliardy;dolarow,75,0,775499.html) Odbiorą Mubarakowi miliardy dolarów? MSZ Egiptu ma poprosić obce państwa o zamrożenie pieniędzy obalonego dyktatora.
bEiQYUCq
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)