Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mubarak
15.04.2011 15:18

Mubarak trafił do szpitala wojskowego

82-letni były prezydent Egiptu najprawdopodobniej przeszedł atak serca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(primeministergr/CC/Flickr)

Prokuratura w Egipcie zdecydowała o przewiezieniu obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka ze szpitala w Szarm el-Szejk do szpitala wojskowego, gdzie pozostanie pod strażą na czas przesłuchania - poinformowała agencja Reutera.

Rzecznik biura prokuratora nie podał dokładnego miejsca szpitala wojskowego. Zapewnił, że Mubarak otrzyma odpowiednią opiekę medyczną. Jednak przedstawiciel policji odpowiedzialny za bezpieczeństwo w szpitalu w Szarm el-Szejk, gdzie obecnie przebywa były prezydent, przyznał, że stan zdrowia 82-letniego Mubaraka jest zbyt niestabilny, aby gdziekolwiek go przenosić.

Mubarak, który w lutym po 30 latach został odsunięty od władzy pod wpływem społecznych protestów, został przyjęty do szpitala w egipskim kurorcie we wtorek po przesłuchaniu przez prokuratorów w związku z oskarżeniami o korupcję.

Mubarak został hospitalizowany z powodu problemów z sercem, które pojawiły się, gdy był przesłuchiwany. Państwowa telewizja podawała, że Mubaraka zabrano na oddział intensywnej terapii. W ramach dochodzenia prowadzonego przeciwko byłemu prezydentowi w związku z oskarżeniami o nadużycia władzy prokuratura zdecydowała w środę o jego aresztowaniu na 15 dni.

Mubarakowi zarzuca się sprzeniewierzenie państwowych pieniędzy, a także odpowiedzialność za krwawe tłumienie antyprezydenckich demonstracji. Według oficjalnego bilansu, podczas protestów zginęło około 360 osób. Organizacje praw człowieka twierdzą, że było około 800 ofiar śmiertelnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t131766.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/armia;wzywa;by;egipcjanie;wrocili;do;pracy,254,0,774398.html) Armia wzywa, by Egipcjanie wrócili do pracy Nowe władze kraju podkreślają, że od tego zależy stabilność gospodarcza państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t132166.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;swietuje;dzis;marsz;zwyciestwa,85,0,773973.html) Egipt świętuje. Dziś "marsz zwycięstwa" Na kairskim placu Tahrir znów zaczęli gromadzić się Egipcjanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/palka;arabska;demokracja;zachodowi;nie;na;reke,89,0,770905.html) Pałka: Arabska demokracja Zachodowi nie na rękę Mówienie o zagrożeniu islamizacją krajów arabskich to stek bzdur.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/egipcjanie;za;zmiana;konstytucji;wybory;blisko,219,0,797403.html) Egipcjanie za zmianą konstytucji. Wybory blisko 77 procent głosujących w referendum poparło zmiany, dzięki którym będzie można przeprowadzić elekcję.
Tagi: mubarak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz