Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mundurowi nie chcą zamrożenia płac, grożą protestem

0
Podziel się

Związkowcy piszą do premiera w sprawie braku waloryzacji pensji.

Mundurowi nie chcą zamrożenia płac, grożą protestem
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bEirPFuJ

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych domaga się waloryzacji płac funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, PSP i Służby Więziennej w 2011 r. W liście do premiera grożą protestem.

Jak napisali związkowcy w liście do Donalda Tuska, przekazane publicznie informacje o zamrożeniu płac państwowej sfery budżetowej i służb mundurowych w ustawie budżetowej na rok 2011 _ wzbudzają uzasadniony niepokój ich środowiska _.

_ - Sytuacja, w której już drugi rok uposażenia służb mundurowych pozostają na niezmienionym poziomie, bez uwzględnienia nawet wskaźnika inflacji, jest w ocenie reprezentujących funkcjonariuszy związków zawodowych absolutnie nie do przyjęcia _ - podkreślają autorzy listu do szefa rządu.

bEirPFuL

Związkowcy domagają się od rządu i parlamentu waloryzacji płac na poziomie nie niższym niż _ suma wskaźników inflacji w latach 2009-2010, wyliczona na potrzeby waloryzacji emerytur lub wzrostu płac nauczycieli, oraz inflacji planowanej w roku 2011 _.

Z informacji przekazanych przez stronę związkową wynika, że w 2009 r. waloryzacja inflacyjna płac dla państwowej sfery budżetowej wyniosła 3,9 proc., tymczasem dla żołnierzy i funkcjonariuszy została zmniejszona do poziomu 2 proc.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t85800.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;przekona;sluzby;do;pozniejszych;emerytur,0,0,583936.html) Miller przekona służby do póżniejszych emerytur?

Odnosząc się to listu związkowców minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller powiedział dziennikarzom, że w wielu krajach europejskich rok 2011 jest okresem oszczędności._ _

bEirPFuR

_ - W Polsce uznaliśmy, że wystarczy, aby wydatki placowe w sferze budżetowej nie rosły. Nie ograniczamy, ale też nie możemy sobie pozwolić na to, żeby rosły. Myślę, że wszystkie związki zawodowe to zrozumieją _ - powiedział Miller. Jak dodał, wyjątek jest tylko i wyłącznie uczyniony dla jednej grupy zawodowej, czyli dla nauczycieli.

bEirPFvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)