Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Muzeum Narodowe w Warszawie nie likwiduje działu konserwacji

0
Podziel się

Dyrekcja stołecznego Muzeum Narodowego zdementowała w poniedziałek pogłoski
o rzekomym zamiarze likwidacji działu konserwacji. "Jednocześnie potwierdzamy, iż wymaga on
głębokich zmian" - napisano w przesłanym PAP komunikacie.

bEiioHBx

Dyrekcja stołecznego Muzeum Narodowego zdementowała w poniedziałek pogłoski o rzekomym zamiarze likwidacji działu konserwacji. "Jednocześnie potwierdzamy, iż wymaga on głębokich zmian" - napisano w przesłanym PAP komunikacie.

W Muzeum Narodowym od kilku miesięcy trwa konflikt pomiędzy częścią jego pracowników a dyrektorem placówki Piotrem Piotrowskim. Konflikt związany jest z koncepcją programową Piotrowskiego, który większy nacisk kładzie na sztukę współczesną, kosztem badań nad sztuką dawną. Pracowników niepokoją też zapowiedzi łączenia działów merytorycznych, ograniczenia liczby pracujących w nich kustoszy oraz zredukowania działu konserwacji. W prasie pojawiały się też informacje o planach likwidacji działu konserwacji.

Jak napisano w komunikacie przesłanym przez rzeczniczkę Muzeum Narodowego Katarzynę Wakułę, informacje o rzekomej likwidacji działu postanowiono zdementować "w obliczu pojawiania się wielu niejasności wokół planowanej w Muzeum Narodowym restrukturalizacji, zarówno w mediach jak też w środowisku historyków sztuki i konserwatorów zabytków".

bEiioHBz

"Pragniemy zdementować pogłoski o rzekomym zamiarze likwidacji Działu Konserwacji. Jednocześnie potwierdzamy, iż wymaga on głębokich zmian wychodzących naprzeciw bardzo trudnej sytuacji finansowej Muzeum" - napisano w komunikacie, pod którym podpisała się dyrekcja Muzeum. (PAP)

agz/ ls/ mag/

bEiioHCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)