Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mysłowice: Dwaj górnicy poparzeni w wyniku zapalenia metanu

0
Podziel się

#
Dochodzą szczegóły i informacja o bieżącej sytuacji w kopalni
#

bEitCuuZ

# Dochodzą szczegóły i informacja o bieżącej sytuacji w kopalni #

17.05. Katowice (PAP) - Dwaj górnicy z kopalni "Mysłowice-Wesoła" doznali niezagrażających życiu poparzeń, gdy w rejonie, gdzie pracowali, zapalił się metan. 18 innych górników bezpiecznie wycofano z zagrożonego rejonu - podał Wyższy Urząd Górniczy.

Jak powiedział PAP dyspozytor WUG, do wypadku doszło w niedzielę kilkanaście minut przed północą 665 metrów pod ziemią, w rejonie skrzyżowania ściany wydobywczej z chodnikiem wentylacyjnym. Trwały tam prace związane z przygotowaniem ściany do wydobycia węgla.

bEitCuvb

"Dwaj górnicy mają poparzone ręce i plecy, a jeden z nich także twarz" - relacjonował dyspozytor.

Jak poinformował PAP Wojciech Jaros z Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy kopalnia, płomień poparzył pracowników transportujących materiały w rejon ściany wydobywczej.

W klasyfikacji górniczej wypadki oceniono jako lekkie, jednak może się to zmienić, w zależności od opinii lekarzy. Jeden z poszkodowanych trafił do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, drugi do szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Do wypadku doszło w tzw. ruchu "Wesoła", który przed połączeniem kilka lat temu z kopalnią "Mysłowice" był samodzielnym zakładem.

bEitCuvh

Z informacji nadzoru górniczego wynika, że obecnie nie ma już zagrożenia dla pracowników. Rejon, gdzie doszło do zapalenia metanu, został zamknięty, monitorowane są stężenia tego i innych gazów.

"Stężenia gazów w powietrzu opływowym stopniowo spadają, ok. 8.30 były już poniżej wartości dopuszczalnych. O dalszych działaniach zdecyduje kierownik akcji i powołany przy nim zespół doradczy" - powiedział Jaros.

Okoliczności wypadku wyjaśni Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach. (PAP)

mab/ wkr/ jra/

bEitCuvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)